Криза дворічного віку

Криза дворічного вікуФормування характеру дитини – непростий період для малюка і батьків. Капризи, істерики, затяжний плач і порушення сну можуть доводити обидві сторони до нестями. Батькам залишається тільки зберігати спокій, адже криза дворічного віку коли-небудь закінчиться. А поки слід постаратися малюкові впоратися з освоєнням навколишнього світу.

Батьки повинні чітко розуміти, що в поведінці малюка немає чиєїсь провини, це закономірний процес розвитку. Єдиним доступним її способом дитина намагається визначити межі дозволеного. Нехай вона день у день лягає на підлогу в спробах домогтися бажаного, завдання батьків – бути непохитними. Рано чи пізно в пам’яті малюка відкладеться потрібна інформація, і він запам’ятає саме те, що дорослі намагаються до нього донести. Питання тільки в тому, як скоро це станеться – все залежить від індивідуальних особливостей розвитку і правильної поведінки батьків дитини.

Часта помилка дорослих – потурання дитячим примхам. Цим особливо грішать бабусі й дідусі, але тут вже доведеться проявити наполегливість і постаратися довести помилковість подібної поведінки. Звичка завжди отримувати бажане послужить погану службу і самій дитині в подальшому житті, тому проявіть твердість зараз.

Криза дворічного віку – це гарне тренування виховних навичок. Вироблені зараз виховні прийоми ви будете застосовувати ще довго, тому поставтеся до цього періоду з усією серйозністю.

Якщо дитина ламає іграшки і рве книжки, їй необхідно пояснити, чому так робити не можна. Так само слід реагувати на спроби малюка вдарити, заподіяти біль іншим дітям або дорослим – після заходу дії обов’язково повинне піти пояснення. Запасіться терпінням, не кричіть і не нервуйте. Спокійний стан дорослої людини – найкраща реакція на спроби дитини домогтися бажаного.

Дотримуйтеся своїх же правил і, якщо ви щось забороняєте, залишайтеся тверді і пропонуйте заміну. Виховання дітей – суцільні спроби подолати щорічні кризи зростаючої людини. Будьте готові до найрізноманітніших їх проявів і любіть свою дитину такою, якою вона є.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...