Криза 30-літніх: поради тим, кому за 30

криза 30

Якщо ви пережили кризу 25-ти років, то до 30 років на підході нова. Напевно, всі кризи – 30, 35 і 40 років – напевно, є кризою середнього віку. Однак, проблеми, з якими ми стикаємося в них трохи відрізняються.

Кар’єрний ріст

У кар’єрі 30 років зіштовхують нас з розумінням того чи відповідають наші амбіції нашим можливостям. У тих, у кого відповідають, до 30 років вже є хороша посада або невеликий бізнес, який динамічно розвивається. Ті, у кого немає, як і раніше сидять на позиціях «молодших спеціалістів». Звичайно, усвідомлювати, що ти нікуди не просунувся важко. Але замість того, щоб злитись і заздрити, можна виконати роботу над помилками. Адже рухатися вперед ніколи не пізно. Наприклад, порівняти себе з тим, з ким ви разом прийшли на роботу і хто обігнав вас на службі – які якості є у нього, що він робив, щоб просунутися вгору? Особливо сміливі можуть попросити «зворотний зв’язок» у керівництва «чому ви мене не підвищуєте?». Так, відповідь не порадує, але саме у відгуках інших людей, ми можемо побачити свої складності, свої слабкі місця. Тому що самі до себе ми навряд чи об’єктивні в 30 років.

Складні моменти, пов’язані з кар’єрою, можуть чекати жінок, хто в 22 недовго попрацював, швидко вийшов заміж, пішов в декрет. У 30 років вони виходять на роботу знову і розуміють, що ровесниці вже далеко попереду, а тобі потрібно разом з 22-річними доводити своє право, не тільки рухатися вгору, але і займати поточну позицію. Тільки тобі вже 30 років, а їм 22. Та й сама робота змінилася за ті 5-8 років, коли ти була не при справах. Знову ж таки, можна піти в злість і ненависть, до тих, хто молодше і хто обійшов нас на повороті. Або в новий декрет, щоб, таким чином, сховатися від лякаючої реальності. А можна сказати «так, мені 30 років і я вже відбулася як дружина і мама, а тепер, я хочу відбутися в професії, тому я починаю спочатку. Але мені вже легше, я пройшла частину шляху, у мене вже є сім’я і дитина, а тим, кому 22 ще доведеться зіткнутися з усіма труднощами вибору, як поєднати материнство і професію».

Пора заміж?

Жінки, яким вже 30, але вони ще не вийшли заміж, починають відчувати не те що тиск, вони відчувають тотальний пресинг від оточуючих. В співчутливих поглядах і дбайливих питаннях, і навіть в тому, що в 30 років ви виявляєте, що всі хочуть вас з кимось познайомити. Навіть в черзі оплатити комуналку якась мало знайома сусідка починає пропонувати вам нареченого «дуже гарного чоловіка, тільки йому 55, він розведений і живе з мамою». І жінка кидається між своїм абсолютно нормальним бажанням бути в парі, але не бажанням бути в парі з ким попало, злістю від того, що всі навколишні лізуть в її особисте життя, думками «а може зі мною щось не так?» і побаченнями. З чоловіками з сайтів знайомств, з більшою частиною яких дійсно щось не так. Але при тому пієтеті, який наше суспільство беззастережно віддає чоловікам, жінці куди звичніше переконати себе, що це вона ущербна.

Зв’язки з одруженими

Саме тому, 30 років це найбільш «небезпечний» для жінки вік вплутатися в стосунки з одруженим чоловіком. Вільні фріки, ідіоти і невдахи з Інтернету розчаровують, а одружені на їх фоні виглядають майже ідеальними, за винятком одного недоліку – одружений. Що тут сказати – у кожного свій шлях і свій набір помилок. Однак якщо ви ще не вступили в ці відносини, але вже подумуєте – зупиніться. Спочатку буде добре, весело, приємно, буде що відповісти оточуючим – адже, відносини у вас вже є і може навіть в них є шанс, що чоловік піде з сім’ї, тоді ви опинитеся в «дамках». Але повірте, пройде два, три, п’ять років і ви зрозумієте, що чоловіка все влаштовує. Він отримує любов, турботу, прихильність відразу від двох жінок. І вони обидві нескінченно тішать його Его. А що залишиться вам? Розчарування, що ви не перемогли в гонці на кращу дружину, ви так і залишилися незаміжньою, ще й з клеймом «коханка».

Секс по-іншому

Переломи у жінок наступають так само в сексуальній сфері. До 30-ти років приходить розуміння, що секс – це задоволення. Причому, задоволення для всіх, не тільки для чоловіка. А ще настає прийняття свого тіла. До 30 років на тему тіла і сексу дуже багато комплексів. Здається, що чоловік може хотіти тільки ідеальне тіло, без зморшок і жахливого кошмару всіх жінок – целюліту. Такими тілами може похвалитися 5% жіночого населення землі. Всі інші свої тіла ховають, не люблять і всіляко знущаються. Однак, до 30 років, вже маючи за плечима сексуальний досвід з різними партнерами, жінки починають розуміти, що по-перше чоловічі тіла теж не ідеальні, по-друге, чоловіки і не чекають від жінок цієї самої ідеальності. Хорошим секс роблять пристрасть, довіру і розкутість. Тому, після 30 років жінки починають займатися сексом для себе. Вони перестають показувати оргазми, вони хочуть їх відчувати. І в цій зоні небезпека може підстерігати сформовані пари, які живуть разом вже 5-10 років, вона тільки починає відкриватися свою сексуальність, а він уже звик, що 10 років секс був таким і думає, що все в порядку. Тут важливо не лякати партнера відразу новими експериментами, або повідомленнями типу «я ніколи не відчувала з тобою оргазм, а тепер хочу випробувати що це таке», або не ставити на ньому «хрест» і бігти шукати нового. За тривалий час життя разом в парі має скластися довіра, яка дозволяє говорити про все, в тому числі зі зміненими очікуваннями від сексу. Вводьте зміни плавно. Зміни в парі у партнерів не можуть відбуватися синхронно. Зазвичай починає змінюватися хтось один, а другий або підтягується, або пара розходитися. Дайте спочатку вашій парі шанси підлаштуватись.

30 років – це вік, коли перші вершини життя вже взяті. Є освіта, досвід роботи, перші кар’єрні успіхи, досвід відносин, у багатьох є діти. Час підбивати перші підсумки, проводити роботу над помилками і оглядатися, вибираючи які вершини хочеться ще підкорити.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...