Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

КРИЗА 2-Х РОКІВ: ЩО РОБИТИ З ІСТЕРИКАМИ МАЛЕНЬКОГО БУНТАРЯ

Всі батьки чули про кризу трьох років, а ось про кризу дворіччя сказано трохи, і багато мам і тат стикаються з цим переломним моментом як з неприємним «сюрпризом». Мила слухняна дитина раптом перетворюється в маленького «монстра». Як пережити цей особливий період в житті свого малюка-капризулі?

Із задоволенням ділимося з вами причинами кризи «дворіччя» і порадами, як впоратися з вашим маленьким бунтарем.

Звідки криза?

З нервової системи, яка «крокує семимильними кроками», тобто, швидко розвивається, тому у малюка постійно проходять «репетиції» поведінки. Малому потрібно перевірити свої нові «досягнення» в поведінці тими способами, які у нього є. Як правило, ці репетиції починаються в 1,5-2 роки.

Важливо. Мамі і татові малюка важливо розуміти, що вікові кризи необхідні, адже так дозріває психіка малюка, якому дуже-дуже непросто зараз впоратися з собою.

5 причин кризи

Не буду!

Малюк краще ходить, краще справляється з предметами і діями, тому скарбничка його можливостей і бажань зростає, і малюк вже активно вибирає, що він хоче, а що не бажає робити. Звідси і його популярні до двох років «Ні!» та «Не буду!»

Порада. Дозвольте малюкові приймати деякі рішення – ті, що не шкодять його здоров’ю. Дитині зараз важливо відчути свою важливість і навіть деяку рівноправність в сім’ї.

Не хочу!

Ще одна грань кризи двох років, коли маленький непосида стає дуже активним, але не завжди встигає витратити свої енергозапаси, тому й не може довго заспокоїтися, хоча давно вже повинен обідати / вечеряти або бачити п’ятий сон. Чим більше тиск мами, тим ближче істерика.

Порада. Доведеться давати маленькому активісту більше шансів витратити енергію – довше гуляти на свіжому повітрі, бігати, стрибати, грати в догонялки, лазити по сходах, кататися з гірки. Якщо ви полінувалися вийти на прогулянку, ризикуєте отримати істерику на рівному місці.

Я злюся!

На будь-яку заборону чадо відповідає істерикою, хоча ви забороняєте цілком зрозумілі речі, – наприклад, тягати кота за хвіст, бити вашим телефоном об підлогу, ламати іграшку, розмазувати кашу по столу або дивитися десятий мультик поспіль. Все в рамках норми: малюк окреслює межі можливого. Варто гримнути, як чадо злиться ще більше – розкидає іграшки, лягає на підлогу, соває ніжками.

Порада. Доведеться використовувати всі запаси терпіння і постаратися не говорити «не можна» або «тому що так треба», «тому що я сказала», а аргументувати. Наприклад, якщо довго дивитися мультики, заболят очі і голова, і телевізор теж «захворіє»; котика тягнути за хвіст не потрібно, тому що йому боляче, і т.д. Замість «не роби» відволікайте чадо, запропонуйте «давай зробимо …», «давай намалюємо …», «давай потанцюємо!». Працює!

Все одно буду!

Ваш малюк постійно робить те, що ви йому забороняєте. Він знає, що не можна залазити на верхні сходинки драбинки на дитячому майданчику, але всякий раз робить це, варто вам відвернутися, або стрибає в середину найбільшої калюжі, збігає з високої гірки, підходить близько до краю річки. Одним словом, таких «порушень» набереться зо два десятки.

Порада. Не потрібно кричати і забороняти чаду все підряд – крім «червоного» в вашому виховному світлофорі повинно бути і «зелене» світло. Дозвольте дитині кілька «заборонених» забав, але з певною умовою. Наприклад, малюк буде кидати каміння в річку, коли мама буде поруч, –  і кидайте разом, хто далі. Або ж на сходинки можна підійматися, коли мама або тато поруч і підтримують.

Не дам! Це моє!

Ось тобі на – ваш малюк став жаднюгою? Бурхливо волає, якщо хтось із дітей в пісочниці торкнувся його лопатки, не відходить від свого велосипеда або «мертвою» хваткою вчепився в м’ячик. Знайома картина? Не хвилюйтесь. У вашій дитині прокинувся власник. І цей власник поки не розуміє, чому йому раптом потрібно чимось ділитися.

Порада. Не змушуйте малюка віддати його річ комусь, переконуючи, що друг цю іграшку не забере, а лише пограє нею. Ну, не розуміє малюк, що означає «візьме на деякий час». В його уяві, якщо хтось взяв його лопатку, ляльку чи машинку – все, прощай іграшка назавжди. І не потрібно соромити малюка – здатність «ділитися з ближнім» у нього обов’язково дозріє, але трохи пізніше. А поки носіть з собою більше іграшок, щоб малюкові було на що відволікатися.

Три кити кризи двох років

Як ми вже помітили раніше, криза – це норма, нова сходинка в розвитку і знак, що малюк вже на цю сходинку піднявся. Тому зараз ваша поведінка по відношенню до малюка має триматися на трьох китах:

Exit mobile version