Критичні періоди внутрішньоутробного розвитку

Критичні періоди внутрішньоутробного розвитку Майбутня мама може уникнути зайвих проблем і своєчасно уберегти себе від неприємностей. Їй просто потрібно дотримуватися підвищеної обережності у визначені терміни вагітності. Жінкам необхідно знати, що під час вагітності є критичні періоди, коли ризик появи різних складнощів для здоров’я суттєво підвищується.

Тривалість внутрішньоутробного розвитку плода (вагітності), з моменту запліднення, становить 266 днів (або 280 днів, починаючи з першого дня проявів менструації).

Виділяють кілька періодів внутрішньоутробного розвитку:

– Передімплантаційний (триває від самого запліднення яйцеклітини сперматозоїдом до моменту впровадження заплідненої яйцеклітини безпосередньо в слизову стінку матки);

– Імплантаційний (час, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінки матки);

– Органогенез і плацентація (у цей період формуються всі тканини і органи плоду, а також плацента);

– Плодовий (період росту плода, розвитку органів і тканин плоду).

Кожен період важливий і має свої особливості. Тому лікарі виділяють кілька критичних термінів, при яких ризик появи ускладнень протягом вагітності або появи аномалій розвитку зародка і також плоду, досить високий. До того ж ці терміни небезпечні і для виникнення самовільного переривання вагітності, це можуть бути передчасні пологи або викидень.

Вагітність наступає з моменту, коли яйцеклітина виходить з яєчника в маткову трубу, де в нормі і відбувається запліднення. Запліднена яйцеклітина потім рухається по матковій трубі в бік порожнини матки. Але якщо запліднена яйцеклітина упровадиться в стінку маткової труби, а не матки, це призведе до позаматкової вагітності. Тому, перший критичний термін – це предімплантаційний період.

Другий критичний період вагітності – імплантація, тобто прикріплення плодового яйця до стінки матки. Якщо імплантація проходить невдало, то завершення вагітності відбувається як чергова менструація.

Період органогенезу і плацентації протягом усього часу вважається третім критичним терміном внутрішньоутробного життя плода. Саме в цей період плід високочутливий до прояву несприятливих факторів навколишнього середовища, внаслідок чого ембріон може загинути. В окремих випадках це може призвести до аномалій розвитку плоду.

Перший триместр вагітності практично повністю є критичним періодом.

Під час плодового періоду відбувається остаточне формування всіх функціональних систем плода. І майбутнім мамам необхідно дотримуватися обережності і в даному періоді на увазі фізична незрілысть майбутньої дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...