Критичні періоди під час вагітності

Критичні періоди під час вагітностіКритичні періоди – це певні періоди вагітності, коли найбільш висока небезпека її переривання. Встановлено, що ці терміни є більш менш загальними для жінок, що входять до тих або інших груп ризику.

Для кожного критичного періоду можна виділити найхарактерніші причини переривання вагітності.

I триместр. Перший критичний період припадає на 2-3-у тижні вагітності, коли жінка може ще не припускати, що в її організмі починає розвиватися нове життя. На цьому терміні відбувається імплантація плодового яйця, тобто його вбудова в слизисту оболонку матки.

Процес імплантації може порушуватися:

· при аномаліях будови матки (інфантилізмі, дворогій або сідловидній матці, наявності перегородки в порожнині матки;

· при травмах ендометрія в результаті штучних абортів і запальних захворювань (хронічного ендометриту);

· за наявності міоми матки;

· при рубці на матці після кесаревого розтину і інших операцій.

Ще одна причина переривання вагітності на найраніших термінах – хромосомні і генетичні аномалії розвитку зародка. Відбувається свого роду природний відбір майбутнього потомства.

Наступний критичний період – 8-12 тижнів вагітності. У цей період починає розвиватися плацента, і основна причина переривання в ці терміни – гормональні порушення.

II триместр. Критичний період – 18-22 тижні вагітності – час активного зростання матки. На цьому етапі представляють небезпека аномалії розташування плаценти і істміко-цервікальна недостатність. У ці терміни основною причиною переривання служать інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом.

Якщо в раніші терміни вагітності збудники інфекцій (хламідії, токсоплазми, віруси герпесу, а також цитомегалії і краснухи) можуть привести до важких вад розвитку плоду, то в 11 триместрі вагітності вони, перш за все, приводять до порушення функції плаценти, викликають інфікування плодових оболонок, передчасне виливання вод і викидня.

Шийка матки під час вагітності служить своєрідним "замком", що утримує вагітність в порожнині матки. Істміко-цервікальна недостатність – це патологічний стан шийки, при якому вона нездатна виконувати цю функцію. Під дією сили тяжіння плодове яйце поступово опускається вниз, шийка матки розкривається і відбувається викидень.

III триместр. Черговий етап інтенсивного зростання плоду і матки доводиться на терміни 28-32 тижні. Порушення розвитку вагітності в ці терміни можуть викликати такі ускладнення, як пізній гестоз, плацентарна недостатність і відшарування плаценти. Ці стани можуть приводити до антенатальної (до настання пологів) загибелі плоду.

Діти, що народилися в терміни 28-32 тижні, є глибоко недоношеними і вимагають великих зусиль, засобів і спеціального устаткування для догляду.

Про критичні періоди лікарі звичайно говорять, коли стикаються із звичайним недоношуванням. Жінкам, страждаючим звичайним невиношуванням, в описані критичні періоди, а також в дні передбачуваних менструацій і в терміни, коли відбулися попередні переривання вагітностей, слід бути особливо обережними: виключити серйозне фізичне навантаження, інтимну близькість, спортивні вправи, постаратися захистити себе від нервових напружень.

Джерело: tetraktis

Поділитися в...

Вас може зацікавити...