КРАЩІ МІСЦЯ ДЛЯ СІМЕЙНОГО ВІДПОЧИНКУ В УКРАЇНІ: ДУМКА ЕКСПЕРТА

Директор Центру розвитку туризму в Україні розповів, де в Україні можна цікаво відпочити всією сім’єю. Міста, курорти, парки – вибір експерта.

Весна-літо – прекрасна пора для того, щоб подорожувати всією родиною. Директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук назвав нам кращі місця для сімейного відпочинку в Україні.

Морський відпочинок всією сім’єю

Відпочити всією сім’єю можна відмінно в Одеському регіоні. Тут великий вибір курортів і житла на будь-який гаманець, а також багато місць, куди буде цікаво з’їздити разом з дітьми. Наприклад, «українська Венеція» – Вилково. Це невелике містечко на воді. Замість вулиць там канали, а найбільш ходовий транспорт – човен. Неподалік від Вилкового знаходиться Дунайський біосферний заповідник, де ви зможете побачити багато різних птахів.

Комфортний сімейний відпочинок в Бердянську. По-перше, сюди ходять прямі поїзди з багатьох куточків України. Приїхали в місто – і вже через 10-15 хвилин ви на потрібній базі відпочинку. По-друге, тут море на будь-який смак. Мілке, спокійне, з пологим заходом – в затоці, на якій розташовані всі міські пляжі. Бурхливий і глибоке – на Бердянській косі. Там дуже люблять відпочивати любителі віндсерфінгу, кайтингу. Крім пляжу, в Бердянську є, чим зайнятися. Дітям до душі припадуть зоопарк, аквапарк, дельфінарій, лунапарк.

Ще одне чудове місце для сімейного відпочинку на морі – Арабатська стрілка. На її початку, в районі Генічеська, Генгорки, море дуже мілке – підійде для відпочинку з найменшими курортниками. В кінці стрілки, в районі села Стрілецьке, море вже глибоке. Оптимальний курорт для відпочинку з дітьми на Арабатській стрілці – село Щасливцеве, яке знаходиться між Генгоркою і Стрілковим. Тут і захід у море пологий, і батькам для того, щоб нормально поплавати, не треба брести кілька хвилин по коліно у воді, щоб знайти глибину по пояс.

На Арабатці дітям буде, чим зайнятися. Тут є зоопарк «Сафарі-парк», аквапарк «Акваленд». Сподобається дітлахам і місцеве «Мертве море» – озеро неподалік від села Щасливцеве. Вода в ньому настільки солона, що ти в ній висиш, як поплавок. Тут запросто можна зробити таке ж фото, як і на Мертвому морі в Ізраїлі, – коли лежиш на воді і читаєш газету.

Природний туризм

Якщо ваша сім’я любить бродити по лісі і спостерігати за життям диких тварин, вам обов’язково варто побувати в парку природи «Беремицьке» (Чернігівська область, в годині їзди від Києва). Тут прокладено три прогулянкових маршрути. На екостежинках ви запросто можете зустрітися з козулями, тарпанами, зайцями. Якщо захочете дізнатися більше про життя беремицьких мешканців,  можна замовити екскурсію «Слідами диких тварин». А ще в парку є «Живий музей кошачих». Ніяких опудал і кліток. Знайомитися з життям диких котів ви будете за допомогою сучасних технологій. Але найбільший захват у дітей, мабуть, викликає міні-зоопарк. У ньому живуть мініпіги, карликові корови і фалабелли – коні, які набагато менші навіть за поні.

Парк «Беремицьке» знаходиться недалеко від Чернігова (90 км). Побувайте в цьому містечку з дітьми. Квітучий, доглянутий, старовинний, він знаходиться на березі Десни. У центрі міста – відмінний пляж. Вечорами працює світломузичний фонтан.

Санаторний відпочинок з дітьми

Якщо комусь із членів сім’ї потрібно поправити здоров’я і попити мінеральної води, то добре провести відпустку в санаторії. Найбільш орієнтовані на сімейний відпочинок курорти, які славляться своєю мінеральною водою, – це Трускавець, Миргород і Сатанів. Наприклад, в Трускавці навіть дельфінарій відкрили, щоб маленькі відпочивальники не нудьгували. У Миргороді можна з’їздити з дітьми на костюмоване шоу «Вечори на хуторі біля Диканьки». А в Сатанові – багато готелів, «заточених» на сімейний відпочинок. З дитячими майданчиками, кімнатами, анімацією. До речі, в деяких санаторіях можна оздоровити дитину безкоштовно.

Пізнавальні подорожі

За кількістю історичних пам’яток і колориту іншим містам важко переплюнути Львів. Обов’язково побувайте з дітьми в інтерактивному музеї «Таємна аптека»: тут вони зможуть приміряти на себе роль алхіміків. А в Майстерні шоколаду вони стануть справжніми шоколатьє – будуть робити шоколад за своїм авторським рецептом.

А ось якщо дитина мріє побачити справжню фортецю, то тоді однозначно потрібно вирушати в Кам’янець-Подільський. У фортеці проводять костюмовані екскурсії, завдяки яким ви всією сім’єю зробите подорож в часі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...