Краснуха при вагітності

krasnuhaСьогодні завдяки обов’язковій вакцинації краснуха стала зустрічатися досить рідко, але тим не менш, все ж трапляється. Найчастіше нею хворіють діти у віці від 2 до 10 років, але не забувайте, що дорослі теж схильні до цього захворювання. І якщо діти переносять краснуху досить легко, то у дорослої людини вона протікає значно важче. Особливо небезпечна краснуха при вагітності, так як може передаватися трансплацентарно, і може позначитися на розвитку плоду — і цей ризик дуже великий. Тому, якщо ви плануєте стати матусею, є сенс не ризикувати і зробити щеплення від цього захворювання.

Що таке краснуха

Це інфекційнe захворювання, що передається трансплацентарним (під час вагітності), або повітряно крапельним шляхом. Краснуха особливо небезпечна для плоду, якщо захворювання припадає на перший триместр вагітності, коли відбувається формування всіх органів і систем дитячого організму. Вірус краснухи може призвести до викидня, а також стати причиною появи патологій у розвитку мозку, серця, органів слуху та зору майбутньої дитини. Але, зі збільшенням терміну вагітності, ризик появи проблем у розвитку плоду знижується до мінімального. Тому у другому, а тим більше в третьому триместрах вагітності краснуха стає не такою небезпечною.

Діти, які перехворіли краснухою внутрішньоутробно, як правило, народжуються з меншою масою тіла і протягом декількох місяців можуть передати вірус оточуючим.

Симптоми захворювання

• Захворювання при вагітності, як правило, протікає у важкій формі і починається з появи висипань. Поставити діагноз до моменту появи висипки практично неможливо, оскільки усі інші ознаки можуть бути присутні і при звичайній застуді

• Одночасно з появою висипу, а іноді за 1-2 дні до його появи, температура тіла підвищується до 38-38,5 градусів.

Поява кашлю і нежиті. У більшості випадків ці прояви стають невід’ємними супутниками краснухи при вагітності. Тому на тлі підвищеної температури краснуху легко сплутати з початком ГРВІ.

Збільшення лімфатичних вузлів.

Свербіж. Хоча і не є характерним симптомом даного захворювання, у дорослих людей, в тому числі й у вагітних жінок, є імовірність його появи.

Зниження апетиту і світлобоязнь.

Якщо ви підозрюєте, що захворіли на краснуху, обов’язково зверніться в жіночу консультацію. Бажано домовитися про це з лікарем заздалегідь, по телефону, так як ви будете потенційно небезпечними для інших вагітних. Якщо лікар вирішить, що ваші побоювання не марні, він дасть вам направлення на аналізи, за результатами яких можна буде підтвердити або спростувати наявність даного вірусу в організмі. Крім того, вам не завадить консультація інфекціоніста та генетика.

Краснуха при вагітності — лікування і профілактика

Свіже повітря, постільний режим і тепле пиття — як правило, лікування краснухи при вагітності зводиться саме до цього, і лише в окремих випадках лікар може призначити прийом антибіотиків.

Велике значення потрібно відвести профілактиці захворювання. Основним методом вважається своєчасна вакцинація. Щеплення від краснухи в обов’язковому порядку робиться 2 рази, в 1 рік і в 6 років. Крім цього, потрібна додаткова вакцинація дівчаток у віці 15 років.

Краснуха не загрожує тим жінкам, які встигли перехворіти на неї в дитинстві. Іншим же, щоб бути впевненою в наявності імунітету до цього захворювання, можна зробити щеплення від цього вірусу на добровільній основі, але робити його потрібно заздалегідь — не пізніше, ніж за 3 місяці до зачаття.

Варто щепитися від краснухи, плануючи свою вагітність, чи ні, вирішувати вам. З одного боку, шанси захворіти нею нікчемно малі, а з іншого — захворівши краснухою при вагітності, ви ризикуєте не тільки здоров’ям, але й життям майбутнього малюка. Подумайте, чи є сенс так ризикувати?

Поділитися в...

Вас може зацікавити...