Користь і шкода молока

Користь і шкода молокаМолоко займає в житті людини особливе місце, воно включається в раціон харчування новонародженого з першого дня і використовується протягом всього життєвого циклу. Необхідно знати основні характеристики молока, щоб отримувати максимальну користь.

Молоко являє собою живильну рідину, яка виробляється за допомогою молочних залоз ссавців тварин жіночої статі. Основне призначення вироблення молока є годування дитинчат, які не пристосовані для засвоєння іншого виду їжі. Людиною молоко може використовуватися не тільки в натуральному вигляді, але і в якості інгредієнта при виготовленні інших продуктів харчування (кефір, сир, сметана тощо).

Слід зазначити, що молоко має свої переваги і недоліки в залежності від якості продукції і від споживаної норми. Основними перевагами молока є вміст великої кількості кальцію і фосфору, які добре засвоюються людським організмом. За рахунок надходження кальцію формується кісткова тканина, зберігається здоров’я та краса волосся, зубів, нігтів. Фосфор позитивно впливає на роботу головного мозку, тому його доцільно вживати при постійних розумових навантаженнях.

Вміст вітаміну А впливає на стан зору і шкірного покриву, вітамін Д сприятливо впливає на процес засвоєння кальцію і фосфору, фолієва кислота дозволяє підтримувати м’язову тканину в тонусі. Наприклад, під час вагітності лікар обов’язково прописує фолієву кислоту для нормального виношування плоду.

Недоліками вживання молока може стати індивідуальна непереносимість молочного цукру, в результаті чого виникає дисбактеріоз, метеоризм, діарея та інші розлади шлунково-кишкового тракту. При наявності подібних симптомів доцільно включити в раціон не незбиране молоко, а кисломолочні продукти (ряжанка, кефір, йогурт).

Також існує думка, що після тридцятирічного періоду слід знизити споживання молока з тієї причини, що організм не здатний самостійно розщеплювати молочний цукор (лактозу).

Таким чином, молоко необхідно включати в раціон харчування, якщо не існує протипоказань з медичної точки зору.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...