КОРИСТЬ МАСАЖУ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ ЖІНКИ

Масаж буває різний: лімфодренажний і акупунктурний (вплив на певні точки), спортивний та лікувальний, апаратний і ручний. Незалежно від виду, він надає неоціненну користь жіночому організму: як мінімум, сприяє виробленню ендорфінів – гормонів радості. Всього 15 хвилин в дбайливих руках фахівця, і у вас підвищується концентрація уваги, розумова діяльність, м’язи розслабляються, поліпшується кровообіг. Ми зібрали 10 аргументів на користь масажу, які ви просто зобов’язані знати.

Аргумент №1: масаж – профілактика захворювань внутрішніх органів.

Здивовані? Від положення хребетного стовпа частково залежить і стан внутрішніх органів. Навіть невелике відхилення може негативно відбитися на роботі всього організму. Регулярний масаж дозволяє попередити порушення функцій опорно-рухового апарату, покращує кровообіг і знижує м’язову напругу. Лікарі рекомендують проходити курс масажу двічі на рік з мінімальною кількістю процедур – 10.

Аргумент №2: допомагає боротися з неврозами.

При деяких розладах нервової системи в комплексній терапії призначається масаж. За статистикою, кожен п’ятий житель нашої планети в тій чи іншій мірі страждає неврозом. Найчастіше до нього схильні люди, що займаються розумовою працею, творчою діяльністю і офісні працівники. Симптоми неврозів проявляються у вигляді підвищеної емоційної збудливості, порушення сну, тривожності, песимістичності, агресивності і плаксивості. Якщо знайшли у себе хоча б два з перерахованих – терміново запишіться на масаж (користь для душі і тіла). З синдромом хронічної втоми він теж, до речі, бореться.

Аргумент №3: покращує колір шкіри.

І не тільки колір! Всі погладжування, пощипування і поплескування покращують кровообіг і лімфоток, стимулюючи обмінні процеси в органах і тканинах. Завдяки цьому колір обличчя поліпшується, шкіра стає рівнішою, пропадає набряклість. Незважаючи на всі позитивні якості, у масажу є протипоказання: захворювання крові, аутоімунні захворювання, будь-які захворювання в стадії загострення, алергія, підвищена температура тіла, серйозні захворювання серцево-судинної системи.

Аргумент №4: допомагає поліпшити роботу імунної системи.

Лікувальний масаж – процедура, що дозволяє боротися з серйозними захворюваннями (навіть із запаленням легенів).

За даними Медичного Центру Цедарас-Сіною, 45-хвилинний сеанс масажу підвищує кількість лімфоцитів, що виконують в організмі захисну функцію і борються з вірусами. Доктор Марк Репепорт каже: «Масаж не тільки покращує самопочуття, а й підвищує імунітет – доведений факт».

Аргумент №5: підвищує рівень окситоцину.

Окситоцин виробляється в гіпоталамусі. Його називають гормоном «ніжності» і «кохання». Окситоцин особливо важливий в період вагітності і лактації – надає стимулюючу дію на тканини-мішені: гладку мускулатуру матки і молочні залози, посилюючи секрецію пролактину. Гормон бере участь у формуванні психоемоційного стану, відповідаючи за прихильність. Він виробляється під час тактильного впливу, розумової праці, творчості, танців, співу, проявів ніжності, масажу (будь-якого) і догляду за волоссям.

Аргумент №6: розслаблює.

Жителі мегаполісу більше інших схильні до стресів. Якщо ви перебуваєте в постійній напрузі, виникнення м’язових затискачів – всього лише справа часу. Якщо немає часу на візит до масажиста, купіть спеціальну щітку і крем з ефірними маслами. Приділяйте особливу увагу шийно-комірцевої зоні – проблеми найчастіше починаються звідти.

Аргумент №7: допомагає виводити токсини і шлаки з організму.

За виведення токсинів у нас відповідальна система виділення. Якщо вона працює нормально, токсини НЕ будуть циркулювати по організму вічно. Але чому б не допомогти їй? Завдяки поліпшенню мікроциркуляції крові, токсини і шлаки швидше скажуть вам «до побачення».

Аргумент №8: допомагає схуднути.

Факт! Але тільки в комплексі з правильним харчуванням і заняттями спортом. Навідуючись після сеансу в заклад, де подають фаст-фуд, не чекайте блискучих результатів. Для боротьби із зайвою вагою і целюлітом призначають лімфодренажний масаж. Він «змушує» лімфу рухатися активніше, попереджаючи застійні явища. Клітини швидше насичуються киснем, жирова тканина руйнується.

Аргумент №9: покращує окислювально-відновні реакції.

Якщо ви довго прогулювали тренування, а потім знову повернулися до навантажень, обов’язково запишіться на масаж після першого походу в зал. Це дозволить «розігнати» молочну кислоту в м’язах, попередивши сильні больові відчуття (всім же знайоме почуття, коли неможливо піднятися по сходах?).

Аргумент №10: сприяє оновленню епідермісу

Масаж надає ефект, не гірше пілінгу, сприяючи оновленню клітин шкіри за рахунок механічних чинників – тиску, розтягування, тертя і зсуву. Кажуть, у шкіри теж є «біологічний годинник». Відповідно до цієї теорії, ідеальний час для подібних тонізуючих процедур – з 8 до 12 годин.

Цьому є цілком логічне пояснення. Приблизно о п’ятій ранку в кров викидається «коктейль» з гормонів, головний «інгредієнт» в якому – кортизол (гормон стресу). У цього «товариша» є одна особливість – він затримує воду. Винуватець набряків і блідості шкірних покривів виявлений!

Щоб швидше впоратися з ненависними «мішками», косметологи рекомендують вставати з ліжка відразу після пробудження. Чим більше ви перебуваєте в горизонтальному положенні, тим довше «прокидається» дренажна система.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...