КОРИСНО ЧИ ШКІДЛИВО ПИТИ КАВУ: 7 ДУМОК ЗА І ПРОТИ

Якщо ви любите випити чашечку кави з шматочком торта або іншим десертом, то, напевно, хоч раз задавалися питанням – шкідливо або корисно пити каву. У цій статті систематизовано інформацію про корисні і шкідливі властивості кави, яка допоможе вам відповісти на питання: чи варто пити каву взагалі.

Натуральна кава має приємний аромат, від якого, часом, неможливо відірватися. Це смачний напій, за яким можна їсти солодощі, розмовляти, думати на самоті, зробити паузу під час роботи. Існує величезна кількість кавових напоїв на будь-який смак. Всі люблять і п’ють каву – хтось мало, а хтось багато. Кава здійснює як шкідливий, так і корисний вплив на організм людини. Спочатку ми розберемося в тому, яка користь від кави, але відразу попередимо – пити каву потрібно в міру.

КОРИСТЬ КАВИ:

 1. Кава бадьорить, покращує пам’ять і концентрацію уваги. Все це за рахунок присутності в її складі кофеїну, який стимулює центральну нервову систему, розширює судини, прискорює пульс. Користь натуральної кави полягає в тому, що вона надає енергію організму людини, і вона відчуває приплив сил. Тому каву не рекомендується пити перед сном – приготувавшись до сну організм під впливом кофеїну починає працювати інтенсивніше і людина не може заснути.
 2. Кава знижує ймовірність настання астми на 25%. Це з’ясували італійські вчені в ході експериментів. Вживаючи по 2-3 чашки натуральної кави в день людина знижує ймовірність розвитку астми. Кава вважається бронхолітичним засобом, який покращує процес дихання.
 3. Кава знижує ризик виникнення жовчних каменів. Це було виявлено в результаті десятирічного експерименту, який показав, що споживання 2-3 чашок кави в день зменшує ризик виникнення жовчних каменів.
 4. Ще одна користь натуральної кави полягає в зниженні ризику виникнення у людини хвороби Паркінсона. Дослідження в Гарварді показали, що споживання 3 чашок кави в день знижує ймовірність виникнення хвороби Паркінсона у людини в 5 разів.
 5. Кава корисна для схуднення, вона допомагає знизити вагу. Одне з властивостей кави полягає в стимулюванні обмінних процесів в організмі людини. За рахунок прискорення обмінних процесів в організмі людина повільніше набирає зайву вагу або втрачає її при фізичних навантаженнях.
 6. Кава покращує пам’ять і сприяє творчому та асоціативному мисленню. Кавова пауза може допомогти творчій людині у вирішенні її завдань. Чашечка кави допоможе придумати оригінальне рішення, створить креативний настрій, допоможе знайти цікаву метафору.
 7. Ще одна корисна властивість чорної кави полягає в зниженні болю в м’язах. Ця особливість кави може допомогти спортсменам зменшити чутливість до болю в м’язах. Для цього потрібно всього лише випивати по 2 чашки кави перед заняттям спортом.

Це основні корисні властивості кави. Але це ще не все, від натуральної кави є й інша користь: зниження шкоди від куріння та накопичення гормону щастя в організмі людини. Основний компонент, який надає позитивний вплив на деякі механізми в організмі людини – це кофеїн. Він може бути корисний у невеликих кількостях, але при надмірному його вживанні він здатний завдати шкоди організму людини. Тобто кава може бути як корисним, так і шкідливим напоєм для людини.

ШКІДЛИВІ ВЛАСТИВОСТІ КАВИ:

 1. При частому вживанні кава шкідливо впливає на нервову систему. Кофеїн стимулює серцево-судинну і нервову систему і організм постійно перебуває в збудженому стані через що швидко виснажується. Порушується нормальне функціонування всіх механізмів, що призводить до стресу. Надмірне вживання кави може викликати напади агресії і психози, тому не слід вживати її занадто часто.
 2. Чорна кава завдає шкоди серцево-судинній системі. Стимулювання роботи серцево-судинної системи через дію кофеїну носить короткостроковий характер. Після вживання кави у людини підвищується артеріальний тиск і частішає пульс. Такий ефект може бути небезпечним для гіпертоніків, людей з ішемічною хворобою серця і тахікардією. Кава порушує природний ритм серця і може погіршити здоров’я не тільки хворого, але і здорової людини при надмірному вживанні.
 3. Кава вимиває з організму ряд корисних елементів, серед яких вітаміни і B1, B6, калій, кальцій і магній. Нестача цих елементів в організмі людини може призвести до проблем зі здоров’ям (руйнування зубів, крихкість кісток і нігтів, можуть з’явитися проблеми з хребтом у вигляді викривлення, остеохондрозу, болю в спині).
 4. При частому вживанні кави викликає залежність. У людей із залежністю від кави можуть з’являтися такі симптоми як втома, пригніченість, депресія і сонливість. Щоб підбадьоритися людина п’є каву, але з часом її ефективність зменшується і любителю кави потрібно більше кофеїну. Так людина п’є все більше і більше кави, що чинить все більш згубний вплив на його організм.
 5. При частому її вживанні кава призводить до психічних розладів, таких як параноя, епілепсія, психози. Кава стимулює активну роботу серцево-судинної системи, і якщо в такому стані людина перебуває часто, то з’являється стрес. Через знаходження в постійному стресі людина стає агресивною.
 6. Кава зневоднює організм, є сечогінним засобом. Тому разом з кавою рекомендується пити звичайну воду. Щоб поповнювати запас води в організмі людини. Для збереження балансу води в організмі рекомендується випивати води в обсязі випитої кави.

Чорна кава – це напій, який активно діє на організм людини, тому пити її можна в маленьких кількостях, тільки в цьому випадку її споживання буде корисним для людини. Часте і безрозмірне вживання може завдати шкоди людині, тому, якщо ви п’єте дуже багато кави, ми рекомендуємо вам знизити її дозу, щоб зберегти своє здоров’я.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...