Корисні солодощі для дітей

Корисні солодощі для дітейСкладно собі уявити дитину, яка не любить солодощі. Дійсно, шоколадки, льодяники, тістечка так і манять до себе дітей. Проте думка педіатрів категорична: прийом солодощів дитиною повинен ретельно регламентуватися з боку батьків.

Чим так вабить солодке маленьких дітей?

Різна солодка продукція викликає щирий захват у дітей завдяки вмісту в ній цукру. У великих кількостях цукор може викликати серйозні хронічні захворювання, а також завдати серйозної шкоди зубній емалі дитини. Не варто недооцінювати шкоду, наприклад, одна склянка солодкої газованої води, як показують дослідження, може міститися кілька ложок цукру! Крім того, сучасні кондитерські вироби не завжди відрізняються якістю, так як натуральні інгредієнти найчастіше замінюються на штучні.

Незважаючи на настільки негативний вплив сучасної кондитерської продукції на організм дитини, без солодкого життя не можливе. Адже солодкі вироби – це джерело вуглеводів, які піднімають настрій, активізують центральну нервову систему. Тому в розумних дозах солодкі страви мають бути в щоденному раціоні дитини.

Корисні солодкі страви, які вони?

Перелік корисних солодощів для дітей не дуже великий, але вони здатні забезпечити дитячий організм необхідною кількістю вуглеводів.

Мед

Мед – справжнє джерело корисних речовин, а для дитячого організму це просто ідеальний замінник цукру. Мед може використовуватися як добавка до чаю або як начинка до булочки. Крім того, мед можна просто їсти і насолоджуватися його приємним смаком. Для організму дитини мед надає імунну підтримку і є прекрасним засобом для лікування запальних захворювань, особливо простудного характеру. Доведено, що мед, на відміну від цукру, не робить негативного впливу на емаль зубів.

Фрукти

Свіжі фрукти – це гідна заміна цукеркам. На відміну від них, свіжі фрукти не тільки не шкідливі, але і є джерелом вітамінів. Вважається, що з усього переліку наявних у продажу фруктів найменш «марними» є банани. Але навіть вони – це прекрасна альтернатива цукеркам і газованій воді.

Не менш корисні сухофрукти. Більше того, після обробки в сухофруктах збільшується концентрація корисних вітамінів. Сухофрукти можна використовувати просто як ласощі або варити з них компоти.

Готуємо вдома самі

Якщо ваш малюк не уявляє свого життя без тортів і тістечок, то слід готувати такі кондитерські вироби в домашніх умовах. По-перше, ви будете впевнені, що солодощі зроблені з натуральних інгредієнтів. По-друге, багато страв легко готуються завдяки сучасній побутовій техніці, наприклад, мультиварки, морожениці і йогуртниці. За допомогою такої техніки будь-яка мама зможе радувати свою дитину смачними та корисними солодкими стравами.

Як бачите, солодке може бути присутнім у раціоні дитини, головне – включати в меню корисні і натуральні страви.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...