Корисні поради по оренді квартир: як не стати жертвою шахраїв?

оренда квартири у ЛьвовіЩо таке «Інформаційні послуги»?

Якщо Ви знайшли оголошення в газеті або інтернеті «Здам квартиру недорого», «Здам квартиру за оплату комунальних послуг» – будьте обережні! Такі оголошення дають «Інформаційні агентства нерухомості». Звичайно, заманливо зняти квартиру за оплату комунальних послуг, але включіть логіку: кому це вигідно? Ринок оренди житла має стабільний попит, і навряд чи хтось буде безкоштовно Вам здавати квартиру. Що ж таке «Інформаційні агентства нерухомості» і за якою схемою вони працюють? «Інформаційні агентства нерухомості» пропонують Вам заплатити невелику суму (наприклад, 100 грн). За це Ви отримаєте «інформаційні послуги» з оренди квартири. Так зазвичай пишеться в договорі, але насправді все виглядає зовсім інакше. «Інформаційні агентства нерухомості» дадуть Вам список адрес і телефонів квартир під оренду. Умови договору при цьому формально виконані. А що отримуєте Ви за свої 100 грн? Перші кілька дзвінків з даного списку покажуть, що квартири вже здані, не здаються взагалі або телефони не працюють.

Висновок: не робіть передоплату за «інформаційні послуги».

Чому потрібно перевіряти документи на право власності у господаря квартири?

Схема досить проста: перездача чужої квартири. Таким чином, за 1-2 дні можна «поселити» кілька сімей в одну і ту ж квартиру. Аферист може зняти житло, а потім він здає її в оренду набагато дешевше відразу декільком орендарям. При цьому під різними приводами Вас просять внести оплату за 2-3 місяці вперед. Ви віддаєте заставу, завдаток або передоплату, але коли приїжджаєте з речами, Ви зустрічаєте ще інших бажаючих, які теж оплатили оренду квартири. Іноді аферисти можуть Вам після передоплати дати ключі, але при вселенні замок заздалегідь буде поміняний. Більш скандальний варіант: поява «уявних родичів» або реального господаря квартири. Такі схеми постійно удосконалюються і оновлюються.

Висновок: житло має певну ринкову вартість. Якщо Вам пропонують дуже дешево зняти квартиру – будьте обережні, можливо, тут працюють квартирні аферисти! Перевіряйте документи на право власності, а гроші давайте тільки під розписку.

Оренда державної квартири

Якщо Ви хочете зняти квартиру, уточнюйте у господарів: приватизована вона чи ні. Тільки приватизована квартира належить власнику, в іншому випадку житло є власністю міста. Для оренди державної квартири необхідна згода ЖЕКу і всіх мешканців, які прописані в ній.

Висновок: перевіряйте документи на право володіння квартирою і уважно звіряйте паспортні дані власника квартири.

Укладайте договір на оренду квартири

У договорі на оренду квартири можна зафіксувати орендну плату на певний період часу. Це допоможе Вам застрахуватися від необґрунтованого підвищення плати за квартиру. Зазвичай договір на оренду квартири укладається на 1 рік з можливістю продовження. Уважно вивчіть всі пункти договору, внесіть свої доповнення, і тільки потім підписуйте його. Обов’язково вказуйте в договорі паспортні дані обох сторін: власника квартири і орендаря.

Висновок: закріплюйте всі умови в офіційному документі.

Безпечна оплата квартири

З метою Вашої безпеки, віддавайте гроші господареві квартири під розписку. Це допоможе Вам уникнути неприємних ситуацій, якщо дійде до конфлікту. У розписці необхідно вказувати паспортні дані та суму, яка була оплачена. Приклад: чоловік взяв гроші у квартирантів, а по дорозі втратив. Як довести, що гроші були передані?

Висновок: беріть розписку у господаря квартири про отримання грошей і зберігайте її.

Якщо у Вас є якісь сумніви з приводу оренди квартири у Львові, Ви завжди можете отримати безкоштовну консультацію в агентстві нерухомості. Вам завжди будуть раді там, оскільки, вони пропонують як оренду, так і продаж квартир.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...