Корисні поради малюкам по вихованню батьків

Корисні поради малюкам по вихованню батьків

Любі малюки, звичайно, у вас є чудові батьки. Але чи знаєте ви, що їх слід неодмінно виховувати?

Мами і тата – це дорослі діти, тому вони також хочуть любові і розуміння, але, звичайно, дуже багато. Адже вони ж великі! Якщо батьків не любити, дорослі починають вередувати і можуть навіть повністю відбитися від рук! Тому складіть розпорядок дня для своїх підопічних і ставтесь до всього що відбувається з терпінням.

Пробудження

Дорослі жахливі соні. На жаль, це норма і змінити такий стан речей вкрай складно. Тому ми рекомендуємо вам змиритися з тим, що тата й мами категорично не погоджуються гуляти після півночі. Але рано вранці їх все- таки слід розбудити.

Для цього досвідчені малюки радять ніжні погладжування по щоці і приємні посмішки. Акуратно стягніть з них ковдру і скажіть щось на зразок: «Ну, мої хороші, прокидайтеся, вже сонечко встало, їсти пора».

Вкрай небажано голосно кричати, кидати в батьків важкі іграшки, щипати їх за ніс і тягнути за волосся. Від цього багато дорослих стають дратівливими і можуть зіпсувати вам весь наступний ранок.

Після того, як вдасться підняти батьків з ліжка можна відвести їх у ванну. Більшість мам і тат із задоволенням плюскаються в теплій водичці, намилюються всякими пінками з різнокольорових баночок і бризкають на себе запашну водичку.

Вживання їжі

Найкорисніша їжа для мам і тат – це, зрозуміло, каші. Тому приготуйте заздалегідь велику тарілку, наприклад, вівсянки. З незрозумілих причин, далеко не всі дорослі погоджуються їсти її одразу. Деякі починають вередувати і крутити головами. А особливо тямущі навіть намагаються тихенько залізти в холодильник і потягти звідти шматочок ковбаси. Само собою, це шкідливо для здоров’я, і ​​допускати таку поведінку вкрай не рекомендується.

Спробуйте домовитися з батьками по-хорошому. Погодуйте їх з ложечки, примовляючи: «Це за Бреда Піта, це за Дуейна Джонсона, це за Роберта Дауні і т.д.» Такий виховний трюк справить куди кращий ефект, ніж спроби нагодувати батьків силою.

Зарядка і фізичні вправи

Деякі батьки займаються з задоволенням. Але для інших це може стати серйозною проблемою. Останнім необхідно придумати хороший стимул до фізичних вправ. Наприклад, можливо, у вашому дворі живе злий сусід Яків Михайлович, який регулярно чекає тата по дорозі на роботу, відбирає у нього сумку, називає поганими словами і кривляється. У цьому випадку варто вселити батькові, що регулярні заняття фізкультурою допоможуть швидко пояснити Якову Михайловичу, хто у дворі головний.

Доросла територія

Для кожного батька важливо, щоб в будинку у них був маленький особистий куточок. Поставтеся до цього з розумінням і виділіть їм невеликий простір, наприклад, в кутку комори, на кухонному столі або в шафі. Не варто занадто часто турбувати дорослих, якщо вони сховалися в такому місці. Але і забувати про них теж не рекомендується. Досвідчені малюки добре знають, що батьки, яких залишили надовго без нагляду, стають нервовими і починають активно шукати своїх дітей, іноді навіть звертаючись за допомогою до сусідів. Отже, необхідно вибрати правильний режим. Приміром, якщо ви будете контролювати поведінку тат і мам кожні 2-3 хвилини, це може спровокувати у них втому, роздратування і небажання гуляти. Краще нагадуйте про себе, приблизно, кожні 10 – 15 хвилин.

Прогулянки

Свіже повітря дуже корисний для дорослих. Але, на жаль, більшість із них воліють проводити час вдома зі своїми іграшками: телевізором або комп’ютером. Малюки, пам’ятайте, це заняття шкідливо для здоров’я великих дітей. І допускати таке проведення часу бажано якомога рідше. Тому коли вам вдалося витягнути батьків на прогулянку, прийміть всі заходи, щоб підопічні пробули на свіжому повітрі максимально довго.

Є кілька перевірених часом способів. Перший і самий надійний – збільшуйте по максимуму відстань, яку вам необхідно пройти від будинку до пункту призначення, наприклад, магазину. Для цього необхідно рухатися не прямо, а зигзагами, переміщаючись то на газон, то на сходинки сусідніх будівель. Хороша тактика – довго розглядати квіти на клумбі, стрибати в калюжі, намагатися зловити вуличного кота. Використовуйте свою фантазію і всі можливості.

Другий варіант – розважати дорослих різноманітними загадками, історіями і небилицями. Всі батьки дуже люблять повчати оточуючих. Скористайтеся цим. Задавайте їм якомога більшу кількість запитань. Тоді дорослі будуть з радістю відповідати і, можливо, не помітять, скільки часу провели з вами на свіжому повітрі. Головне не робіть пауз, як тільки ви відчули, що тато чи мама закінчують розповідь на тему, чому йде дощ, відразу переходьте до нової проблеми – чому небо блакитне і т.д. Перелік запитань може бути найрізноманітніший. Не переживайте з приводу того, що ці теми здаються вам нерозумними. Головне– не здумайте питати, щось дійсно серйозне. Наприклад, яка швидкість протона в адронному колайдері. Це може зробити батьків занадто задумливими і змусити їх повернутися додому раніше терміну, а також довго сидіти перед ноутбуком.

Третій спосіб менш гуманний, тому його слід використовувати тільки в крайній ситуації, коли щадні методи не допомагають, а батьки наполегливо біжать додому або на роботу. Можна сховатися десь під лавкою чи кущем і тихенько почекати, поки дорослі стануть бігати в пошуках вас. При цьому вони, швидше за все, стануть розмахувати руками, присідати біля кожної дитячої гірки і здійснювати безліч інших корисних фізичних вправ. Але важливо пам’ятати, що психіка батьків ще незміцніла. Особливо якщо вони мають лише одну дитину. А сильні хвилювання можуть негативно позначитися на їх самопочутті та подальшому розвитку. Тому уважно спостерігайте за мамою і татом. Як тільки ви відчули, що батьки починають проявляти зайву тривогу, відразу вилазьте з укриття.

Маленька рада. Не рекомендується використовувати такі прийоми, як, наприклад, ходіння по калюжах або псування одягу під час прогулянки. Це не збільшить її тривалість, а навпаки істотно скоротить.

Іграшки

Як вже говорилося, батьки дуже люблять весело розважатися. Вони воліють великі, дорогі іграшки. Їм подобається розбирати і збирати машинки в гаражі, бити пальчиками по клавіатурі ноутбука, спілкуватися по телефону з іншими дорослими і робити при цьому серйозне обличчя. Все це, безсумнівно, корисно. Такі вправи розвивають дрібну і велику моторику, спрощують адаптацію дорослих в новому колективі і просто покращують їх настрій. Тому дозволяйте батькам час від часу займатися улюбленими захопленнями.

Але пам’ятайте, що одноманітна робота також шкідлива для здоров’я. Приміром, комп’ютери псують зір, а телефони мають негативне випромінювання. Тому обмежуйте тривалість таких занять. Краще всього скласти графік і не дозволяти мамам і татам грати більше покладеного.

Слід зазначити, що стосовно таких забав дорослі можуть проявити особливу наполегливість. Якщо не дозволяти їм робити те, що вони хочуть, мами з татами починають червоніти, бити ручками і голосно кричати. Це ознаки початку психологічної залежності. У цьому випадку батьків потрібно терміново рятувати, приймаючи рішучі заходи. Іграшки доведеться на якийсь час заховати. А коли дорослі їх регулярно знаходять, то краще позбавитися від них. Якщо покласти смартфон і планшет в тазик з водою, проблема буде вирішена.

Будьте готові до того, що у тат і мам в перший час з’являться ознаки психологічної ломки. Вони стануть жахливо нервовими, а потім можуть навіть впасти в депресію без улюблених іграшок. Нехай вас це не зупиняє. Адже, зрештою, це робиться для їхнього ж блага.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...