Корисні поради для тих, хто хоче зняти квартиру в столиці

оренда квартири у столиці

В будь-яку пору року люди шукають гарну роботу і гарне житло у столиці. Але саме весною і літом найвигідніше можна винайняти житло, тому готуємося зарання.

Мало хто з приїжджих захоче тулитися в одній кімнаті з господарями або сусідами. Можна, звичайно, зняти номер в готелі або знайти кут у гуртожитку. Але найпривабливішим варіантом є оренда квартири.

Існує кілька способів знімання житла: отримати цікаві відомості через знайомих або скористатися послугами агентства з нерухомості чи сайтами з оголошеннями.

У першого варіанту є свої плюси і мінуси. Часто люди здають житло близьким знайомим, друзям або родичам. У цьому випадку ризик бути обманутим мінімальний. Також великим плюсом є вартість оренди, оскільки вона може бути значно нижче, а іноді й просто символічна (наприклад, якщо господарі їдуть за кордон, і потрібен хтось, хто зможе доглянути за житлом). Але при цих плюсах є і істотний мінус – людські відносини. Відразу ж на думку спадає народна мудрість: якщо хочеш втратити друга, позич йому гроші. Припустимо, господарі захочуть підвищити орендну плату або у квартиранта виникнуть фінансові труднощі, і він не зможе віддати гроші. У такій ситуації дружні відносини можуть бути втрачені назавжди.

У другому випадку Ви можете звернутися в агентство з нерухомості. Так Ви заощадите час і будете впевнені в тому, що проблем з юридичної точки зору не виникне. Але при цьому за орендовану квартиру Вам доведеться платити дещо більше.

Фахівці з нерухомості радять користуватися послугами відомих агентств, які впевнено почувають себе на цьому ринку протягом декількох років. У цих агентствах працюють чудові фахівці, які зможуть знайти саме те, що Ви шукаєте. Також експерти допоможуть оцінити справжню вартість квартири, що здається, тобто при цьому у Вас з’явиться шанс заощадити і не переплачувати втридорога. Тим більше, що агентства оперують величезними базами даних з найрізноманітнішими пропозиціями: від квартир економ-класу до елітних особняків. Так як пропозиція на ринку нерухомості перевищує попит, ріелтори завжди готові піти Вам назустріч і трохи опустити ціну. Тобто конкуренція між агентствами і ріелторами зіграє Вам тільки на руку.

У третьому випадку Ви можете знайти безпосереднього власника квартири або знову ж таки ріелторів з агентства нерухомості, оскільки вони дуже часто залишають свої оголошення на таких сайтах як http://dom.rapido. Для того щоб не помилитися зверніть увагу на фотографії квартири та на репутацію орендодавця.

Фактори, які слід врахувати при виборі остаточного варіанта

З одного боку, побажання квартиронаймача індивідуальні, але разом з тим вони дуже схожі з побажаннями інших людей. Кожен хоче мати гарну квартиру з усіма зручностями, але платити при цьому якомога менше. Хочеться, щоб у квартирі були зручна кухня, пристойна меблі, телевізор і ще багато різних приємних дрібниць. Важливим чинником є і місце розташування квартири, адже ніхто не любить чекати з ранку маршрутку по 30-40 хвилин, коли можна за хвилин п’ять дійти до станції метро або автостоянки.

Ріелтори помітили, що людям не дуже подобаються будинку з платним паркінгом: автомобіль можна просто залишати на вулиці або на стоянці – за розумну плату.

Дуже важливим критерієм вибору вважається близькість або віддаленість магазинів, навчальних закладів, зон відпочинку, станцій метро. Деякі готові переплатити кілька сотень за те, щоб знаходитися поблизу від важливих об’єктів інфраструктури.

Варто враховувати також і сезонність, оскільки з вересня по квітень ціни на оренду квартир якраз на піку, а з травня по серпень можна знайти відмінне житло за найнижчими розцінками.

Обережність понад усе

І ось Ви знайшли те, що шукали. Залишається, здавалося б, проста формальність – підписати договір. Але саме на цьому етапі потрібно бути гранично обережним.

У договір оренди обов’язково повинні бути включені наступні пункти, що в майбутньому забезпечить Ваш спокій:

  • орендна плата (слід обов’язково уточнити, чи входять у неї оплата комунальних платежів і квартплата);
  • сума орендної плати повинна бути незмінна протягом терміну дії договору;
  • згадка про неможливість розірвання договору в одноосібному порядку з боку орендодавця;
  • уточнення: хто, крім наймача, має право проживати в квартирі;
  • детальний опис квартири і всіх речей, які в ній знаходяться, щоб виключити будь-які претензії в майбутньому;
  • наявність боргів по комунальних платежах і точні показники лічильників.

Важливо бути гранично пильним при виборі квартири, адже саме Ви обираєте житло, а не навпаки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...