Коричневі виділення під час вагітності

Коричневі виділення під час вагітності1Звичайно, самий хвилюючий період вагітності – це перший триместр, і в той же час самий відповідальний. Відповідальний в тому плані, що це початок формування плоду, на перших тижнях ембріон майбутньої дитинки поміщається в ендометрій, також формуються плацента і навколоплідний міхур. Саме в цей період відбувається безліч змін у жіночому організмі. Тому перший триместр повний колосальних змін і найнебезпечніший, якщо говорити про ризики зриву вагітності. Але ні в якому разі не хвилюйтеся, адже буває всяке і темно-коричневі виділення аж ніяк не завжди свідчать про наявність серйозних проблем. Це ми і розглянемо нижче. У той же час, потрібно не панікувати, а діяти.
Коричневі виділення на ранніх термінах вагітності служать тривожним сигналом і необхідно якнайшвидше діагностувати проблему і розібратися в причинах таких виділень. Якщо вчасно не вирішити проблему, то така халатність може призвести навіть до викидня і зриву вагітності або ж до передчасних пологів, якщо мова йде про пізні терміни вагітності.
Як би там не було, якщо ви спостерігаєте у себе подібні виділення, то потрібно якомога швидше звернутися за допомогою до тлумачного фахівця. Але щоб знати з чим йти, а також розбиратися, хоча б поверхово, в питанні, ми розглянемо нижче основні причини коричневих виділень при вагітності.
Чим коричневі виділення при вагітності відрізняються від інших?
Виділення темно-коричневого кольору, особливо на ранньому етапі вагітності, можуть мати дуже різний характер. Також цілком нормальні виділення, які мають напівпрозорий або прозорий білястий колір. Нормальні виділення можна охарактеризувати тим, що при них, жінка не терпить дискомфорт. У той час, як при коричневих виділених або виділених з кров’яним відтінком, вагітна буде відчувати болі і дискомфорт. Навіть якщо коричневі виділення не супроводжуються дискомфортом, це все одно має насторожити.
Окремо варто сказати про виділення рожевого або бежевого кольору, які відбуваються в період формування заплідненої яйцеклітини, яка після зачаття, через тиждень-два, проходить імплантаційний період. У цей період яйцеклітина кріпиться до стінки матки і цей процес супроводжується виділеннями блідо рожевого або бежевого кольорів. На вигляд початок місячних, але при цьому подібні виділення не викликають відчуттів дискомфорту. Так що нічого страшного в цьому немає. Так само як і водянисті виділення при вагітності не обов’язково говорять про наявність будь-яких проблем.
Однак, якщо виділення змінюють колір на коричневий – час бити тривогу. Тим більше якщо такі виділення супроводжуються болями внизу живота. Це свідчить про порушення в роботі організму і життя малюка під загрозою. Уникнути біди допоможе терміновий похід до лікаря і подальше лікування. Не зволікайте!
Причини виділень коричневого кольору при вагітності
Прочитавши нижче список причин, за якими можуть бути виділення темно-коричневого кольору, ви зрозумієте, що потрібно якнайшвидше відвідати лікаря .
Звичайно, почати хочеться з позитиву. Якщо у Вас пізня стадія вагітності, то явище коричневих виділень, може свідчити про швидкі пологи. Виділення пов’язані з відходженням пробки. Слизова пробка дуже важлива при вагітності, так як вона захищає організм жінки від проникнення інфекцій, проте на останній стадії вагітності, в організмі жінки виробляється багато естрогену, який розм’якшує слиз пробки і вона виходить назовні. Але, за таким виділенням, не можна напевно сказати, коли відбудеться чудо народження. Аж до того, що після таких виділень, перед пологами може пройти до кількох тижнів. Тому, не варто ризикувати своїм життям і життям дитини і якомога швидше відвідайте гінеколога.
Також необхідно розуміти, що при настанні вагітності слизова піхва дуже чутливо реагує на фізичні зміни. Тому кров’яні, темно-коричневі виділення можуть свідчити лише про пошкодження слизової піхви. Наприклад після прийому у гінеколога чи статевого акту. Якщо такі виділення відбуваються саме після вищеперелічених подій, то вони скоріш за все швидко пройдуть і не викличуть довгих больових відчуттів.
Передлежання плаценти, мова йде про пізні терміни вагітності. У процесі розвитку плода, при вагітності, матка збільшується, розтягуючи і порушуючи цілісність судин, які знаходяться на верхніх шарах плаценти. Що і призводить до виділень. Однак, якщо такі виділення рясні і супроводжуються характерними болями внизу живота – необхідно терміново звернутися до лікаря. Болі при передлежанні плаценти, супроводжуються “переймами” внизу живота. Пам’ятайте, що в першу чергу предлежання загрожує життю дитини, тому зволікання в даному випадку може призвести до загибелі плоду.
Завмерла вагітність також може супроводжуватися виділеннями коричневого кольору. Такі виділення можуть, на жаль, свідчити і про це. На УЗД виявляються ознаки, за якими плід може вважатися завмерлим, наприклад відсутність серцебиття. Щоб уникнути у вагітної запального процесу, необхідно буде провести вишкрібання матки.
Також викликати темні коричневі виділення під час вагітності може вірус папіломи людини. Виділення можуть свідчити про запалення і наявності у жінки інфекції. Зверніться до гінеколога за допомогою.
Також виділення при вагітності можуть свідчити і про досить рідкісному процесі. Імовірність такої події 1 до 1000. Коли відбувається хромосомний збій у формуванні та розвитку ембріона і замість плаценти розвивається сполучна тканина з великою кількістю бульбашок. При цьому занос (так іменується ця неприємність) може бути або частковим або повним. У першому випадку виносити дитину є всі шанси, так як частина плаценти все ж залишається нормальною. У другому випадку – все набагато гірше. Плід гине на ранній стадії розвитку, при цьому стан жінки, природно погіршується. Запаморочення, блювота, нудота і коричневі кров’янисті виділення. Така проблема при негайному зверненні до лікаря вирішується чищенням порожнини матки. Якщо не зволікати з операцією, дуже ймовірно збереження репродуктивної функції у жінки.
Також виділення коричневого кольору, можуть свідчити про позаматкову вагітність.
Всі перераховані вище причини коричневих виділень у вагітних вимагають звернення до лікаря-гінеколога. Тягнути ні в якому разі не можна, тому що крім загрози життю матері та дитини, халатність в даному питанні призведе і до подальшої неможливості завагітніти. У той же час своєчасна допомога кваліфікованих лікарів і оперативне втручання (якщо таке необхідно) допоможе не тільки зберегти здоров’я матері та плоду, але і в подальшому збільшити шанси завагітніти знову. При цьому, якщо вчасно звернутися до лікаря, то і післяопераційний період буде швидким і безболісним. Якщо у Вас все ж все добре, то можете навіть брати легку роботу в декреті, навряд чи вона Вам зашкодить.
І пам’ятайте, що перш ніж панікувати, зверніться до лікаря, здайте аналізи, і нехай Вам винесуть вердикт, а там вже буде зрозуміло наскільки серйозна і глибока проблема. У кожному разі, знервований стан матері позначиться на здоров’ї майбутньої дитини. А взагалі не хворійте і будьте здорові! 🙂

Поділитися в...

Вас може зацікавити...