Контрацепція після пологів

Контрацепція після пологів

Далеко не кожна сім’я планує обзавестися ще одним малюком відразу після народження первістка. Це небезпечно для жінки, яка не встигла відновитися після вагітності та пологів. Наступна дитинка буде недоотримувати необхідні поживні речовини з виснаженого організму мами. Тому фахівці рекомендують думати про другого малюка не раніше, ніж через 2-3 роки. Крім того, в перший рік життя немовля вимагає, в прямому сенсі слова, невсипущої уваги і турботи. А забезпечити їх вагітній жінці ой як не просто. Отже, необхідно подбати про безпечний метод контрацепції.

Коли можна повернутися до статевих відносин

Для повного відновлення жіночого організму після пологів необхідно не менше 6 тижнів. Досить часто гінекологи перестраховуються і говорять про 2 місяці. Але тільки в тому випадку, якщо пологи пройшли вдало, без ускладнень. Інакше можливо ще більше збільшення термінів регенерації.

Як би там не було, це питання необхідно вирішити індивідуально з лікарем.

Особливості контрацепції в післяпологовий період

Найкраще обговорити проблему зі своїм гінекологом ще до пологів, поки у вас достатньо вільного часу. Але можна звернутися до фахівця прямо в пологовому будинку. Вам нададуть повну вичерпну інформацію про різні способи і порадять оптимальний варіант. Не варто довірятися в даному питанні думці подруг і знайомих. Кожен організм індивідуальний.

Якщо мама не годує малюка

Це найбільш простий варіант. Ви можете використовувати будь-який відповідний метод контрацепції, починаючи з моменту статевих стосунків.

При лактації

У цьому випадку обов’язково потрібно враховувати можливий негативний вплив на організм немовляти і процес вироблення молока. Оскільки, як уже говорилося вище, повторна вагітність відразу після пологів вкрай небажана, то рекомендується комбінувати різні методи запобігання.

Методи контрацепції

Лактаційна аменорея

Суть методу полягає в тому, щоб просто налагодити грудне вигодовування. У момент лактації в організмі мами виробляється гормон пролактин. Він стимулює вироблення молока, скорочення матки і запобігає овуляції. Здавалося б, немає нічого простішого. З одного боку це дійсно так. Дитинка отримує найкорисніші поживні речовини, мама швидко відновлюється після пологів. Але, з іншого, цей спосіб вимагає особливих зусиль. Достатній рівень пролактину забезпечується тільки при годуванні на вимогу, тобто не рідше ніж раз на 2 години, 15 – 20 разів на добу. Зціджування не рахуються годуванням. Але навіть при дотриманні цих правил методика залишається занадто ненадійною.

Гормональні контрацептиви

Найбільш простий варіант, ті що містять тільки синтетичні прогестини. Годуючим мамам їх можна приймати через 6 тижнів після пологів. Ефективність методу – 98%.

Перший час після початку прийому таблеток можливі виділення, що нагадують менструальні. Це природна реакція організму на новий препарат. Гормони слід пити регулярно, в один і той же час.

Внутрішньоматкова спіраль

Може бути встановлена ​​через 6 тижнів після пологів, при відсутності протипоказань. Ефективність методики – 98%. Встановлюється один раз на 5 – 7 років. Але при наявності внутрішньоматкової спіралі необхідно відвідувати гінеколога раз на 6 місяців.

Недоліки – можливі тягнучі болі внизу живота, посилення менструальних виділень.

Бар’єрні методи

Презерватив – ймовірність запобігання при правильному використанні 97%.

Спермеціди, у вигляді свічок, кремів, гелів і ін. Малоефективні, тому їх слід використовувати виключно в поєднанні з іншими методами.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...