Комплекс вправ для зняття кольок

Комплекс вправ для зняття кольокКоли у малюка болить черевце, у батьків часто виникає почуття власної безпорадності, вони страждають від неможливості знайти спосіб полегшити страждання дитини. Але, проте, діяти необхідно. Ось комплекс заходів, прийнявши які ви знімете больові симптоми у малюка.

Мета цього комплексу – поліпшення роботи травної системи малюка. Масаж не можна проводити у момент кольок, його потрібно робити, коли малюк перебуває в стані "активної бадьорості", коли він сприйнятливий, спокійний і у нього нічого не болить. Ми можемо повторювати весь цей комплекс три або чотири рази, кілька разів на день, скориставшися, наприклад, зміною пелюшок.

1.Руки відпочивають

2.Починаючи комплекс вправ, "встановлюємо контакт" з черевцем малюка, поклавши на нього руки. Дуже важливо бути спокійним, навіть якщо малюк почне нервувати або плакати. Пам’ятаємо про те, що дотик передає стан душі і що дитина уловлює особливо чуйно нашу тривогу або занепокоєння.

3.Великі хвилі або черпачок.

4.Розкритою долонею обійнявши черевце малюка, гладимо його по напряму зверху вниз. Повторюємо цей рух шість разів. Ми знаходимося в безперервному контакті з малюком. Для цього ми тримаємо постійно одну з рук на черевці немовляти: коли одна рука доходить до низу, друга знову починає рух. Для полегшення виходу газів ми можемо масажувати однією рукою, другою притримуючи підняті ніжки.

5.Коліна вгору і вниз

6.З’єднавши коліна малюка, піднімаємо їх до черевця, злегка натискаючи. Зберігаємо це положення 5 або 10 секунд. Ця позиція полегшить вихід газів. Потім витягаємо ніжки і похитуємо їх злегка для розслаблення м’язів.

7.Сонце і місяць

8.Лівою рукою малюємо повний кружок навколо пупка, завжди за годинниковою стрілкою, починаючи зліва, уявимо собі, що це – сонце. Правою рукою малюємо місяць. Повторюємо цю вправу шість разів. Дуже важливо підтримувати безперервний контакт з черевцем малюка.

9.Коліна вверх і вниз

10.Повторюємо вправу 3.

11.Дотики відпочинку

12.Закінчуємо масаж розслабляючими дотиками, що полягають в легкому похитуванні стегон малюка. Ці рухи полегшать звільнення від напруги і допоможуть малюку розслабитися.

Джерело www.7ya.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...