Комп’ютерні ігри: користь чи шкода?

дитина та компютерСьогодні кожна дитина знає, що таке комп’ютер. Багато батьків хвилюються, чи так нешкідливі комп’ютерні ігри і як вони впливають на здоров’я і психіку дітей.

Комп’ютерні ігри: шкода чи користь?

В які ігри грає дитина? Багато дитячих ігор розвивають швидкість і реакцію, увагу і логіку. До таких ігор належать різноманітні головоломки, ребуси, логічні ігри.

Якщо герой комп’ютерної гри – милий персонаж, який допомагає іншим і карає лиходіїв, то таку гру можна віднести до розряду інтерактивного мультфільма. Але, звичайно, ж є ігри, що завдають серйозної шкоди дитячій психіці.

  • По-перше, зверніть увагу на упаковку диска, там має бути вказано вікове обмеження.
  • По-друге, поспостерігайте, як грає ваша дитина, як реагує на події в грі, як сприймає програш і закінчення гри.
  • По-третє, не полінуйтеся і пограйте самі. Тоді ви точно будете знати, у що грає ваша дитина!

Скільки часу дитина проводить за комп’ютером?

Ні, сидіти з секундоміром зовсім не потрібно. Важливо не кількість годин, а процентне співвідношення вільного часу дитини. Якщо прийняти весь вільний час дитини за 100%, то на щоденну гру йти повинно не більше 25%.

Адже крім комп’ютерних ігор є дуже багато інших цікавих занять!

Чи є у дитини інші захоплення?

Закінчивши грати, дитина не повинна впадати в депресію, у нього не повинен сильно псуватися настрій.

Якщо після комп’ютера дитина поспішає на вулицю грати в якусь спортивну гру з друзями або перемикається на будь-яке інше заняття з інтересом, то турбуватися нема про що. Комп’ютерна гра – це тільки один з численних способів проведення часу!

Небезпеки комп’ютерних ігор

Якщо, відповівши на ці питання, ви не відчули полегшення, і сумніви вас все ще терзають, то зверніть увагу на небезпеки, які несуть комп’ютерні ігри.

Найбільш «шкідливі» ігри – «бродилки», «стрілялки», «літалки» і гонки. Їх сміливо можна виключити з дитячого дозвілля.

Крім того, онлайн ігри теж не варто заохочувати. Такі ігри можуть пропонувати гравцям платні послуги. Стати за кілька хвилин сильним і непереможним, обігнати однокласників на кілька рівнів – мрія будь-якого школяра! А оскільки однією грою справа не обмежується, дитині постійно потрібні будуть гроші.

А якщо дитина закомплексована, вважає себе в житті нудною і нецікавою, то є ризик «піти» у віртуальний світ, де він – супергерой на відміну від реальності.

Якщо у дитини немає друзів і інших захоплень, окрім комп’ютерних ігор, то він може вирости дуже замкнутим і відлюдним. Тому час біля комп’ютера варто скоротити, але не в ультимативному порядку! А шляхом захоплення чим-небудь іншим.

Заборона – не вихід

Не потрібно боятися комп’ютера і комп’ютерних ігор! Можна вже з маленького віку знайомити з ними дитину, якщо підбирати навчальні ігри, які допомагають вивчати навколишній світ, рахунок, іноземні мови …

Як відомо, заборонений плід найсолодший. Тому заборона – не вихід! Рано чи пізно дитина дізнається і спробує комп’ютерні ігри «на смак». У гостях у друга, вдома після школи … Неважливо, де і коли.

Важливо, до цього моменту сформувати уявлення дитини про різноманіття занять і проведенні часу без комп’ютера. А це в силах батьків! Просто приділяйте дітям увагу і навчайте їх проводити свій час з користю!

Для майбутніх матусь, а поки маленьких дівчат, будуть дуже корисні і цікаві ігри в яких можна доглядати за малюком, виховувати його, вести та збирати до школи та виконувати інші суто жіночі обов’язки. Гарні та дружелюбні онлайн ігри можна знайти на сайті mult-games.ru. Покажіть їх своїй дочці і вона з захопленням буде в них грати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...