Комфортна вагітність – як влягтися зручніше

здесь

Початок другого триместру приносить більшості вагітних полегшення. У цей період зникають прояви токсикозу, вирівнюється психо-емоційний стан, знижується ризик викидня, приходить остаточне усвідомлення свого нового статусу.

Однак животик вже помітно округляється. Його розміри більше не дозволяють мамі спати в улюбленій позі на животі.

На спині ж відпочивати не рекомендують гінекологи. Адже в цій позі матка, що збільшилася в розмірах може пережимати головну вену, через що погіршується кровообіг від матері до плоду, і дитинка може почати відчувати брак необхідних для її нормального розвитку речовин.

Зовсім згодом, після народження, це загрожує відставанню у розвитку. Сон на спині може нашкодити не тільки плоду, але і матері. Пережата головна вена може спровокувати запаморочення, слабкість і навіть втрату свідомості вагітної. Так що позу на спині для сну і відпочинку рішуче викреслюємо.

Таким чином у “майбутньої мами” для сну залишаються лише пози на боці. Причому лікарі настійно рекомендують віддати перевагу лівому боку. Саме на ньому поліпшується кровообіг у всіх внутрішніх органах вагітної, а також приплив крові до матки і дитинки. Крім того, поза лежачи на лівому боці покращує роботу нирок, що, у свою чергу, допомагає уникнути набряків ніг і рук – частих супутників другої половини вагітності.

Але як би там не було, хіба всю ніч влежиш на одному боці? Навіть якщо час від часу перевертатися з лівого боку на правий, все одно до ранку тіло ломить, сідниці набрякають, немає відчуття відпочинку. До кінця третього триместру вагітності до незручності під час сну приєднується ще й безсоння. Так організм допомагає майбутній мамі підготуватися до недосипання, які чекають її після появи малюка на світ.

Як же допомогти вагітній влягтися зручніше, щоб повноцінно відпочивати і не виснажувати організм, якому дуже скоро знадобиться стільки сил на родову діяльність і догляд за новонародженим?

  • По-перше, страж солодкого сну вагітної – це хороший матрац. Оптимально, якщо він буде ортопедичний і середньої жорсткості, максимально повторюючи контури тіла.
  • По-друге, обов’язково обзаведіться спеціальною подушкою для вагітних у формі підкови. Така подушка допоможе урізноманітнити пози для сну, приймаючи положення середнє між «на спині» і «на боці», підтримає поперек і живіт, дозволить зручно закидати на неї стегно або стопи, щоб зняти набряк.

Крім того, функціонал такого пристосування досить широкий і не обмежується лише вагітністю. Цю подушку полюблять всі члени вашої родини. Після пологів з її допомогою ви зможете легко і швидко створювати огорожу, залишаючи дитину на ліжку. Також за допомогою спеціальних зав’язок на кінцях подушки ви зможете обв’язуватися нею талію і полегшувати собі годування дитини грудьми в позі сидячи.

Виробники пропонують такі подушки самих різних форм, кольорів і розмірів. В якості наповнювача можуть використовуватися холлофайбер, пінополістерол або лебединий пух. Основними перевагами холлофайбера є його екологічна безпека, гіпоалергенність, середня жорсткість, здатність відновлювати і зберігати вихідну форму. Пінополістерол на 100% справляється з функцією підтримки всього тіла, легко приймає ваші форми, забезпечуючи максимальний комфорт і зручність під час сну, але злегка шарудить. Лебединий пух відрізняється незвичайною легкістю і м’якістю і володіє прекрасними терморегулюючими властивостями. Він також гіпоалергенний, не схильний до дії мікроорганізмів і прекрасно повторює форми тіла.

Різні форми таких подушок допоможуть розслабити м’язи і перерозподілити навантаження на хребет, огорнувши вас ніжною хмарою з усіх боків.

Як правило, всі подібні подушки продаються в знімній наволочці, завдяки чому ваша «помічниця» завжди залишається чистою і охайною.

  • По-третє, справжньою знахідкою для комфортного відпочинку і сну вагітної є надувні матраци зі спеціальним отвором у них. Вони дозволяють спати майбутнім мамам на животі навіть на великих термінах вагітності. Для цього просто необхідно надути дві повітряні камери, з яких складається чудо-матрац, і розмістити свій живіт в отворі таким чином, щоб стегна розташувалися на виступаючому канті. У такій позі можна спокійно відпочивати, плаваючи в басейні, валяючись на пляжі, переглядаючи улюблену телепередачу вдома або просто дрімати.

Приємного і комфортного відпочинку, майбутні мами!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...