• Без категорії

Колір і чоловіча психологія

Колір і чоловіча психологія

Синій і зелений кольори більше популярні у чоловіків, а жінкам подобаються червоний і блакитний – такі результати показало опитування.

Найулюбленішим опитані (14%) назвали зелений колір. Опитані називають його “кольором весни”, “кольором надії і життя” і вважають, що зелений і його відтінки “утихомирюють” і “додають позитиву”.
Думка опитаних співпадає із твердженнями психологів, які також приписують зеленому кольору заспокійливі властивості.

На другому місці – синій колір (12%). Чоловікам він симпатичний помітно більше, ніж жінкам (17% проти 7%). “Синій – колір безхмарного неба і асоціюється з польотом, свободою. Дає радість і заряджає енергією, оптимізмом”; “Нагадує море, хмари, нескінченність”, – коментують представники сильної статі.

Чорний і червоний кольори відзначили 11% опитаних. Червоний ближчий жінкам (“Це колір життя, сміливих рішень!”), тоді як чоловіки частіше указували чорний колір (“Універсальний”; “Люблю строгість”). Психологи зв’язують любов жінок до червоного кольору з властивою їм імпульсною, емоційністю, бажанням виділятися з натовпу. Чорний же, як правило, привертає натури розсудливої і серйозної.

9% учасників дослідження (7% серед чоловіків і 11% серед жінок) віддають перевагу блакитному кольору: “Колір неба, чистота”; “Не набридає, не дратує, надихає”.

Білий колір відзначили 7% респондентів. Опитані називають його “кольором чистоти”.

5% респондентів люблять бірюзовий. Трохи менш популярні у опитаних символізуючі оптимізм і силу духу жовтий і оранжевий кольори, що набрали по 4% голосів.

Рожевий і фіолетовий відзначили по 3% респондентів. Недивно, що рожевий помітно більше любимо пані (4% проти 1% серед чоловіків).

Для невеликого числа респондентів улюбленими кольорами є бежевий, бордовий, коричневий, бузковий і сірий, кожному з яких вони віддали по 2% своїх голосів.

Стільки ж опитаних (2%) вважає любимими кольору, відсутні серед запропонованих: персиковий, золотий, ліловий, салатовий. Учасники опитування, не обділені відчуттям гумору, вказали як улюблений колір “сіро-буро-малиновий”.

Цікаво, що червоний, чорний, білий і фіолетовий кольори більше за інших любить молодь, 30-річні респонденти частіше за інших відзначали синій і жовтий, 40-50-річні – зелений і бузковий, а учасники опитування старші 50 років – бірюзовий, коричневий і сірий.

Не менш цікаво і те, що, наприклад, одружені чоловіки частіше віддають перевагу бежевому, оранжевому і бірюзовому кольорам, ніж неодружені, яким помітно більше подобаються червоний і чорний. Бежева і жовта заміжні учасниці опитування вважають за краще в два рази частіше, ніж неодружені чоловіки. Заміжнім пані також більш симпатичні бірюзовий і зелений кольори, тоді як одруженим учасницям опитування – оранжевий, фіолетовий і синій.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...