Коли жінка платить

238Нещодавно мені трапилося ненавмисно підслухати чоловічу розмову:

– А на мене жінки самі вішаються, хоча я особливо і не витрачаюся на них. Зводив у кава-хауз – і порядок, – міркував один.

– Класно тобі! А мені доводиться їх по ресторанах водити. Інакше не дають, – засмучувався його менш удачливий знайомий.

І ось тут у мене відбувся когнітивний дисонанс. Невже хтось може всерйоз вирішити, що вся справа в цьому пом’ятому червонці або навіть в декількох сотнях, які вони викладають в кафе? Ніби ми, жінки, остаточно зголодніли, не можемо поїсти вдома і тому тягнемося на побачення?

Ні, звичайно, чоловіку слід платити за жінку, але не тому що пані треба нагодувати, щоб потім потанцювати. А просто це – жест. Це значить, що чоловік в принципі здатний взяти на себе відповідальність, може бути дбайливим захисником. Адже за ситуації, коли чоловік пригощає, жінка дістає рідкісну в наш час можливість відчути себе слабкою і захищеною, а зовсім не ум’яти двісті грам тушкованого м’яса, яке вона і сама може чудово приготувати.

На жаль, грошові питання все більше втручаються в область відносин. Чоловіки засмучуються, що жінок цікавлять тільки гроші, жінки обурені тим, що залицяльники скупляться на зайву трояндочку, і все разом це приводить до нещирості в любові.

А іноді трапляються і зовсім абсурдні ситуації, коли чоловіки не готові заплатити не тільки за пані, але і за себе, не кажучи вже за номер в отеле Харькова. Мабуть, деякі вважають, що вже сама їх компанія є таким колосальним подарунком для пані, що їй би не гріх і заплатитиза це задоволення по ресторанному рахунку.

Невідомо, чи то справа в поголовній емансипації, до якої чоловіки пристосовуються з властивою їм прямолінійністю, чи то спостерігається здрібніння чоловічого роду, але факти говорять самі за себе: сьогодні жінку або намагаються купити за чашку кави, або вона платить за себе самостійно, зберігаючи незалежність. Мабуть, недалекий той день, коли жінка приповзатиме ввечері з роботи з мамонтом за плечима і заставатиме чоловіка лежачим на дивані і гортаючим журнали. Тому що, на поширену чоловічу думку, жіночі обов’язки у вигляді приготування їжі і прибирання в домі ще ніхто не відміняв.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...