Коли вінчатися заборонено

Коли вінчатися забороненоІснують принципові відмінності в підході до укладення шлюбу з боку цивільного законодавства та церкви. Нерідко священнослужителі відмовляються освятити таїнство шлюбу, навіть якщо він офіційно зареєстрований в РАГСі. Перерахуємо найпоширеніші причини відмови у вінчанні. Можливо, деякі з моментів здадуться вам надто вже очевидними, але це не означає, що їх знають всі.

Коли і кому відмовляють у вінчанні

  1. Церква офіційно визнає тільки перші два шлюби в житті людини. Якщо ви виходите заміж або одружитеся в третій, четвертий, п’ятий (і так далі) раз, будьте готові, що вас не стануть вінчати. Настільки численні спроби узаконити стосунки не роблять вам честі, та й самі відносини будуть визнані церквою блудним співжиттям.
  2. Церковнослужителі ніколи не освячують шлюб, якщо подружжя є близькими родичами. Під словом «близькі родичі» мається на увазі «до четвертого коліна чи восьмий ступеня споріднення». Наприклад, не можуть бути повінчані троюрідна сестра і троюрідний брат.
  3. Ні в якому разі не можна вінчатися двом хрещеним батькам одного хрещеника. І вже тим більше, хрещеному батьку зі своїм хрещеником.
  4. Не можна йти до вівтаря нехрещеним, особливо, якщо один з подружжя в душі атеїст і погодився на вінчання під тиском родичів і своєї дружини.
  5. Не обвінчають пару, в якій є представник іншого віросповідання, що не має відношення до християнства (іслам, буддизм, язичество і так далі). Однак, якщо ви зібралися йти під вінець з християнином іншої конфесії (протестантом або католиком), який дає згоду на виховання ваших майбутніх дітей в православних традиціях, від вас вимагатимуть отримати дозвіл місцевого архієрея.
  6. Не обвінчають пару, якщо майбутній чоловік був раніше висвячений на священика або прийняв чернецтво.
  7. Не обвінчають пару, якщо хоча б один з майбутнього подружжя не досяг віку, коли дозволено вступати в шлюб за офіційними законами країни.
  8. Не обвінчають пару, якщо один з майбутнього подружжя вінчається проти свого бажання (з примусу) і під час церемонії заявить про свою незгоду вступати в шлюб.

Важливо! Якщо батьки не дали нареченим батьківське благословення на шлюб, це не тягне за собою відмову у вінчанні.

Щоб відмова у вінчанні не стала несподіванкою для молодят і їхніх близьких, нареченому і нареченій необхідно завчасно поговорити зі священиком. Священик з’ясує, чи є перешкоди для вінчання, оцінить психологічний стан нареченого і нареченої, їх здоров’я, дізнається, перший це шлюб або повторний, не примушують їх до вступу в шлюб, чи досягли вони повноліття, чи відповідає їхній спосіб життя і вірування священними канонами православної церкви. Пам’ятайте, що обманюючи священика і приховуючи від нього деякі факти з вашого особистого життя, ви ризикуєте вступити в шлюб, який буде незаконним в очах Всевишнього.

Якщо ви порахуєте, що відмова у вінчанні несправедлива, слід звертатися до місцевого архієрея для вирішення спірного питання.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...