Коли один з подружжя не готовий стати батьком

Коли один з подружжя не готовий стати батьком Можливо, ви ніколи раніше не піднімали питання про дітей. Або ви говорили, що хочете дітей, але коли-небудь потім, в невизначеному майбутньому. А може бути, ви навіть домовилися, що перша дитина у вас буде в 25 (30, 35) років. Але тепер один з вас готовий рухатися далі, а інший не так в собі упевнений.

Нерішучість в справі батьківства надзвичайно поширена, вважає Остін И. Гальвін, психоаналітик з Нью-Йорка, в чиї обов’язки входить допомагати багатьом парам, що знаходяться на етапі можливого розриву відносин. На думку Гальвіна, першим питанням тут є не “Чому ти турбуєшся?”, а “Куди ти поспішаєш?”

Гальвін помічає, що коли один з подружжя раптом відчайдушно починає хотіти дитини, тут стоїть більше питання про брак, ніж про бажання стати батьком. Він вважає, що чоловік, що “зневірився”, сподівається таким чином укріпити хисткі шлюбні відносини, глибше затягнувши в них свого я. Він наводить на думку, що можливо в якомусь значенні у нього є надія на те, що поява дитини зробить їх відносини більш довірчими і близькими, чого так бракує зараз в їх шлюбі.

З другого боку, якщо дитина була запланована, але один з подружжя раптом починає йти на позадній, то витоки такої нерішучості варто пошукати в дитинстві сумнівається. Гальвін помічає, що чоловіку, що чинить опір, слід розібратися у власних відчуттях до своїх батьків.

Отже, як зрозуміти, в чому, власне, справа і приступити до наступних етапів?

Розпізнаємо проблему

На думку Гальвіна, такі проблеми як фінанси і достатня житлоплоща звичайно не є вирішальними. Він вважає, що брак часу, грошей і інші зовнішні перешкоди майже завжди надуманими. Людині, що турбується про подібні проблеми, необхідно пробитися до розуміння реальних, внутрішніх причин його опору.

І хоча Гальвін вважає, що усестороннє відкрите обговорення – кращий спосіб розібратися в проблемі, він говорить, що в даному випадку подружжю не обов’язково робити це разом. Він радить чоловіку, що чинить опір, поговорити з об’єктивним, неупередженим співбесідником, будь це сімейний психолог або просто хороший друг. Іноді однієї-двох плідних бесід буває досить, щоб дістатися до коріння проблеми і почати розчищати місце для руху вперед.

До всього, нерішучий чоловік може задаватися питанням про свою здатність продовжувати відносини і (або) про здатність бути батьком для дитини. Гальвін помічає, що дитина примушує людей тверезо поглянути на життя, і такий погляд може виявитися просто приголомшуючим. Більшою мірою, ніж будь-яке інше рішення в житті, дитина – і його другий батько – це назавжди.

Знаходимо рішення

Коли подружжя, один з яких сумнівається, приходить до Гальвіну, він просить їх поговорити про відчуття і події, що привели їх до справжньої дилеми. Він говорить: “Навіть якщо вони у минулому згодилися мати дитину, будь-який з подружжя може передумати. Важливо зрозуміти, в чому коріння проблеми, і по-справжньому зробити їх відповідальними за їх рішення і його наслідки. “.

Гальвін говорить, що він питає кожного з них: “Наскільки це важливо? Чи не хочете ви розлучитися з партнером через це питання?” Якщо відносини ще не сильно зіпсовані, подружжя завжди говорить “ні”, і лише тоді, коли вони затвердяться в своєму рішенні бути разом, вони зможуть дійти загального рішення.

На думку Гальвіна, у багатьох випадках кращим виходом для пари буде продовження боротьби з нерішучістю, що може бути тривалим процесом, і в той же час намагатися зачати дитини. Він також відзначає, що більшість подружжя, що чинить опір, часто потім в своїх дітях душі не чаять. У нього були клієнти, які відчували надзвичайну тривогу всі дев’ять місяців вагітності, але Гальвін жодного разу не бачив людину, яка вже тримала в руках своєї дитини і потім дійшла його і сказала, що це було помилкою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...