Коли найімовірніше завагітніти?

027Зачаття найбільш можливе, якщо інтимна близькість трапляється за 1-2 дні до, в період або в перші 24 години після овуляції. Овуляція – це вихід яйцеклітини, що сформувалася, з яєчника.

При проміжку між першим днем однієї менструації і першим днем подальшої менструації 26-30 днів, овуляція може відбуватися на 12-15 день циклу. Дні циклу розраховуються, починаючи з 1-го дня менструації. 1-ий день менструації – 1-ий день циклу. У зв’язку з цим, якщо ви плануєте вагітність, прагніть мати інтимну близькість щодня на 12-15 дні вашого менструального циклу.

При нерегулярному менструальному циклі, тобто коли інтервали між менструаціями більше 35 днів, маловірогідно передбачити день овуляції. Додатково, при нерегулярному циклі овуляція може виникати не кожного місяця. Це знижує можливість настання вагітності. Проконсультуйтеся з гінекологом, що вам робити, у випадку якщо у вас несистематичний менструальний цикл.

Не засмучуйтеся, якщо вагітність не прийде зразу ж, як тільки ви цього побажали. Частота розмноження людини – не висока, в середньому для зачаття необхідно 4-6 місяців. Наприклад, якщо узяти 100 здорових пар, які мають інтим в період овуляції у жінки, вагітність насупить тільки у 20-25 з них. Тобто, частота настання вагітності в одному менструальному циклі складає приблизно 20-25%. Отже, у випадку якщо через 6 місяців вагітність все ще не прийшла, не мучте себе думками про безплідність. Безплідністю називається ситуація, коли вагітність не приходить протягом 1-го року постійного (3-4 рази на тиждень) статевого життя за умови, що пара не застосовує ніяких засобів контрацепції. І лише для жінок старше 30-35 років безплідність – це відсутність вагітності через 6 місяців регулярного інтимного життя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...