Коли можна садити грудничка: хлопчика і дівчинку

Як відомо, розвиток малюка суто індивідуально, залежить від багатьох факторів, а тому точний термін, коли можна садити грудничка назвати складно. Проте, існують деяка вікова вилка, самостійного сидіння малюка, коли він демонструє свою фізіологічну готовність до нового положення тільця.

Це означає, що у малюка повинні досить зміцніти м’язи, що підтримує хребет, на який і відбувається основне навантаження при сидінні, особливо, без опори. Оскільки кожна дитина унікальна і його розвиток відбувається по своєму, коли малюк може сісти знаходяться в досить великому діапазоні – від 4 до 9 місяців. Тим не менше, більшість малюків можуть сісти самостійно і утриматися в такому положенні кілька хвилин, як правило у віці 5-7 місяців, а ще точніше до 6. А ось питання, чи потрібно допомагати дитині, сідати на подушки, як робили наші бабусі, сучасні педіатри однозначно відповідають – ні, не варто. Комаровський, наприклад, вважає, що чим пізніше дитина почне сидіти і ходити, тим краще для майбутнього здоров’я його хребта. Чим пізніше відбудеться вертикальне навантаження на хребет, тим рівніша спинка, тим міцніше ніжки, тим краще. Тому, щодо сидіння і стояння, головне завдання мами і тата – не допомагати.  Таким чином, здорова дитина цілком може сісти самостійно до 6-7 місяців, але якщо це велика подія станеться пізніше, ви так само вписуєтесяся в «норму». А для того, щоб дитячі м’язи зміцнювалися, вам допоможе повзання. Стимулювати дитину повзти має сенс і робити це не складно: викладіть дитини на животик, присядьте навпаки його головки в напрямку, куди малюк буде повзти, покладіть яскраву іграшку, в якості мети, яка його буде кликати. Напружуючи всі групи м’язів для такого складного поки процесу повзання, дитинки тим самим їх зміцнює. При цьому варто розуміти, ніякі вправи не прискорять процес трансформації і зміцнення хребта, який відбувається індивідуально. І повірте, дитині теж дуже хочеться змінити положення тіла, постійно лежати зовсім не цікаво. І як тільки він буде готовий, подігне під себе одну ніжку, упреться ручками і сяде, без будь-якої вашої допомоги.

Що стосується присідання в подушки і у мами на руках – це для малюка не корисно і не потрібно, але якщо вам без цього ніяк, дотримуйтеся декількох правил, щоб не нашкодити своїй дитині:

Не сідіть дитину раніше 4 місяців

Не тримайте дитину в положенні «сидячи», якщо він сам ще не сів, довше декількох хвилин

Не усаджуйте малюка вертикально, тільки під нахилом назад (під кутом 40-45 град.) і обов’язково з опорою під спинкою

Як навчити дитину повзати: врахуйте вік , виберіть вправи коли можна садити  дівчинку.

Гінекологи розвінчують популярний міф про те, що від раннього сидіння у дівчинки може порушитися правильний розвиток жіночих репродуктивних органів. Нібито, якщо дівчинка сяде завчасно (тобто, до 6 місяців), згодом у неї буде загин матки. Фахівці стверджують – це міф, наукового підтвердження зв’язку загину матки у дівчинки і її раннім сидінням не існує. Основна причина того, що дівчинку не можна садити рано, – незрілість хребта та опорно-рухової системи, що може призвести до порушення розвитку. Можуть бути й інші, більш серйозні причини: недобір або перебір ваги, неврологічні порушення, проблеми з опорно-руховим апаратом.  Таким чином, якщо підвести підсумки, виходить: Відповідь на питання «коли садити грудничка» – не варто форсувати події, і висаджувати дитину в подушки раніше, ніж він сам сяде, тобто, буде фізіологічно готовий до сидіння. Різниці між термінами сидіння хлопчиків і дівчаток немає ніякої, більш того, дівчатка часто розвиваються швидше, ніж хлопчики. Тому, заважати все, коли вона хоче сісти, не потрібно, але і садити завчасно так само не варто.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...