Коли можна гуляти з новонародженим?

Коли можна гуляти з новонародженим Відомо, що свіже повітря – це запорука здоров’я. Але молоді мами зволікають, не знаючи, коли можна гуляти з новонародженим, як його при цьому одягати, яка повинна бути тривалість прогулянки. Відповідь на це питання багато в чому залежить від пори року.

Перша прогулянка: зима

Отже, скільки гуляти з малюком? Якщо дитина народилася взимку, то вже через два тижні його можна вивозити в колясці на вулицю, але поки не більше ніж на 10 хвилин. Кожен день час прогулянки може збільшуватися ще на 5 хвилин. Але орієнтуватися потрібно ще й на температуру повітря. Якщо на вулиці не дуже холодно, до -5 градусів, то прогулянка з дівчинкою чи хлопчиком може тривати цілу годину. Якщо ж температура нижче, то доведеться скоротити прогулянку до півгодини. А іноді (при -15 градусах) краще й зовсім не гуляти взимку, а обмежитися провітрюванням кімнати.

У холодну пору року також рекомендується виходити на вулицю тільки після годування дитини, так як ситому малюкові тепліше, і крім того, він швидше засинає. Годувати на вулиці взимку не можна категорично, це шкідливо і йому, і вам (якщо ви практикуєте грудне вигодовування).

Перша прогулянка влітку і в міжсезоння

Якщо дитина народилася влітку, то тоді особливих заборон немає. По суті, час першої прогулянки буде обмежено тільки перервою між годуваннями. Але слід бути обережною, оскільки у дитини гірше, ніж у дорослого працює терморегуляція, вона може швидко перегріватися. І в спеку, коли стовпчик термометра піднімається вище 30 градусів, опівдні на вулицю виходити не варто, краще гуляти вранці або ввечері. При штучному вигодовуванні важливо не робити суміш заздалегідь, влітку в ній швидко розмножуються бактерії. Краще взяти порошок окремо, а на вулиці розвести його водою з термоса.

У міжсезоння з дитиною на вулиці можна гуляти довго. Восени і навесні перша прогулянка може тривати і 20 хвилин. Але, звичайно, багато що залежить від погоди. Якщо на вулиці не дуже тепло, вітряно і йде дощ, прогулянку краще перенести. В іншому треба орієнтуватися на самопочуття дитини.

Під дощем гуляти не рекомендується в будь-якому випадку. Більшість сучасних виробників оснащує коляски спеціальними дощовиками. Але такі аксесуари не розраховані на тривалі прогулянки. Це просто тимчасовий захист на той випадок, якщо дощ застав вас далеко від дому. Справа в тому, що дощовики робляться із синтетичних матеріалів. Так що при їх використанні в колясці утворюється парниковий ефект, який може бути шкідливий для дитини.

Як часто потрібно гуляти?

Гуляти з дитиною треба починати незабаром після виписки з пологового будинку, і робити це необхідно щодня. Це корисно і мамі, і малюкові. Для мами це можливість швидше повернутися в колишню фізичну форму, налагодити лактацію, відпочити від домашніх справ. Для дитини – загартування, підвищення природного імунітету до більшості простудних захворювань. Пропущений день можна замінити свого роду «прогулянкою» на балконі. Просто винесіть туди коляску, щоб немовля поспало на свіжому повітрі. Тільки обов’язково одягніть його по погоді.

Як одягати дитину?

Терморегуляція у малюків ще не налагоджена. Тому до питання одягу потрібно підійти дуже відповідально. В цілому одягати новонародженого потрібно так само, як одягаєтеся ви самі, плюс до цього ще додати один шар одягу. Але не варто надмірно утеплятися. Приділіть увагу головного убору – взимку потрібно надягати звичайний чепчик, а вже потім вовняну шапку. А ось надягати шапку без чепчика не можна ні в якому разі.

Перед виходом на вулицю потрібно спочатку одягнутися самому, а вже потім одягати дитину. В іншому випадку, малюк може швидко спітніти, а так і простудиться нескладно.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...