Коли малюк починає ворушитися

Пік рухової активності дитини припадає на 32 тиждень вагітності

Коли ж? Коли ти відчуєш перше ворушіння маляти? Зазвичай ворушіння дитини при першій вагітності жінка відчуває на терміні 18-20 тижнів. Якщо ж тобі знайомі ці відчуття, то ти можеш помітити їх раніше – на 15-18 тижні.

Ворушіння крихти в животику можна порівняти з приємним тріпотінням метелики. Після цих рухів крил метелика ти почнеш відчувати більш сильні і регулярні ворушіння. У міру того, як малюк росте, ти почнеш вгадувати, коли він повертається і рухає руками і ногами. Хоча дитина не буде весь час брикатися і крутитися. Їй, як і тобі, іноді хочеться відпочити й поспати – такі періоди спокою тривають зазвичай не більше 40 хвилин.

З 20 до 24 тижня крихітка день за днем стає все активнішою. Протягом наступних десяти тижнів її рухливість зростає, і ти будеш відчувати її ворушіння дуже часто. Ось вона перекинулася … Ось вона уперлася ніжкою в животик …

З 24 до 28 тижня маленькі чоловічки в животику починають гикати. Ти це відчуєш, виникнуть дивні посмикування внизу живота. В амніотичній оболонці в цей період міститься до 750 мл навколоплідних вод, в яких малюк вільно плаває. Раніше він вже міг розрізняти шуми, а зараз може реагувати різким рухом на раптові гучні звуки.

В 29 тижнів крихті стає тісно в матці, і ти починаєш відчувати його рухи більш чітко. А ось на 32 тижні маля перебуває на піку рухової активності. Ти відчуєш, що сила і частота його рухів збільшуються в міру того, як він росте і набирається сил.

Приблизно на 36 тижні вагітності дитинка займе певне положення в матці, в якому залишається до самих пологів. Більшість діток перевертаються головою вниз. М’язи твоєї матки і черевної стінки допомагають йому залишатися в цьому положенні. Тепер ти відчуваєш, як малюк штовхає і боксує, і іноді через це у тебе можуть виникнути хворобливі відчуття в підребер’ї.

З 36 по 40 тиждень активні рухи крихти стають рідкісними. Не варто лякатися! В останні два тижні перед пологами темпи росту малюка сповільнюються, і він стає спокійніше.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...