Кого чекаємо?

Кого чекаємо?Хлопчик або дівчинка? – свої припущення про те, хто ховається в черевці майбутньої мами, не викаже тільки ледачий. Продавщиця в магазині, углядівши вагітну, не утримається від вислову: «Хлопчика чекаєте? Живіт вже доволі гострий». «Добра» подруга мимоходом помітить: «Щось ти змінилася, споганіла…Не інакше, як дівчинка всередині – всю мамину красу «з’їла». Традиції, перекази, прикмети, припущення вірогідності і інша «наукова фантастика» з приводу статі малюка – все це зберігається в жіночому колективному несвідомому і в потрібний момент витягується назовні, обтрушується від нафталіну і гордо пред’являється майбутній мамі.

Ворожіння по прикметах

Стародавні єгиптяни поливали сечею вагітної жінки зерна ячменю і пшениці. Якщо першим проростав ячмінь – бути хлопчику, якщо пшениця – бути дівчинці.

Ворожіння по поведінці

Поведінка жінки "в цікавому положенні" теж давала привід для трактувань. Так, якщо перші три місяці вагітності проходили легко, вважали, що народиться хлопчик. При важкому початку вагітності обіцяли дівчинку.

Дивилися і на те, як реагує на свою вагітність майбутня мама. Якщо вона всіляко прагнула приховати своє "положення", турбувалася, якщо його хтось помічав, вважалося, що народиться сором’язлива дівчинка. А ось горда хода животом вперед свідчила про те, що всередині – хлопчик.

Вивчали навіть ворушіння плоду. Вважалося, що дівчатка штовхаються переважно в бік, в мамину печінку, тоді як хлопчики "танцюють" на сечовому міхурі.

Ворожіння по зовнішності

Погіршення зовнішності під час вагітності також списували на дівчинку, що поселилася всередині. До речі, ця прикмета підтверджується медичною практикою. Звичайно мами дівчаток під час вагітності міняються зовні: обличчя стає одутлим, набряклим, з’являються пігментні плями. Все тому, що маленька кокетка вже в утробі претендує на мамині жіночі гормони.

Хлопчиків же такі дрібниці, як правило, не цікавлять, тому майбутня мама хорошіє з кожним днем.

Особливо вірним вважалося "ворожіння по животу". Якщо живіт вагітної був гострої форми, або "клепом", то обіцяли сина. Якщо живіт був круглим і "крислатим", передрікали появу дочки. Лікарі легко оспорюють і цю прикмету. Форма живота, говорять вони, залежить не від статі його "мешканця", а всього лише від будови тазу майбутньої мами.

Ворожіння по віку

На відміну від прикмет, в основі цього способу прогнозу статі лежать підтверджені науково дані. Згідно ним, у молодих матерів у віці до 20 років частіше народжуються хлопчики. Якщо ж майбутній мамі добре за тридцять, шанс, що вона розродиться дівчинкою, рівний 53 відсоткам. Хлопчики ніжніші, організму не дуже молодій і не дуже здоровій матері важче за них захистити – ось і посилає їй природа витривалішу дівчинку.

На відміну від припущень і прикмет, пренатальна діагностика гарантує стовідсоткову достовірність визначення статі малюка. Звичайно, цей комплекс медичних заходів дозволяє оцінити в першу чергу здоров’я ще не народженої дитини. Проте здоров’я і стать дуже часто пов’язані один з одним – наприклад, якщо йдеться про спадкові захворювання, пов’язані зі статтю.

Джерело: mama

Поділитися в...

Вас може зацікавити...