• Без категорії

Кофеїн впливає на зріст плоду

Кофеїн впливає на зріст плодуЧим більше вагітні налягають на кофеїн, тим менші по вазі діти у них потім народжуються. Такого висновку дійшли дослідники з Нідерландів, що вивчили дієту 7 300 вагітних співвітчизниць.

Учені встановили, що у тих жінок, які в ранньому періоді вагітності вживали до шести чашок кави в день, частіше народжувалися менші по вазіі зросту діти, ніж у тих, хто не захоплювався кавою. Кількість таких жінок серед 7 300 учасниць дослідження склало цілих 3%. В середньому, зріст і вага дітей, що народилися у них, було декілька менше.

Крім того, у найгарячіших прихильниць кофеїну зростав ризик розвитку дитини, яка за розмірами була дуже мала для свого внутрішньоутробного віку, тобто менше, ніж повинен бути на даному терміні вагітності. Проте це дослідження спирається на невелику кількість дітей, і його точність до кінця не встановлена. Так серед 104 дітей, що народилися у любителів кави, тільки у семи малюків параметри не відповідали Внутрішньоутробному віку.

Втім, дане дослідження, результати якого опубліковані в журналі American Journal of Clinical Nutrition, стало ще одним доводом на користь думки учених про можливу небезпеку високих доз кофеїну, його шкоду для вагітних жінок в ранньому періоді вагітності і його впливі на зріст плоду.

У деяких дослідженнях спостерігався зв’язок навіть між незначними дозами кофеїну і подальшим народженням дітей з низьким вагою. У інших дослідженнях цього зв’язку прослідити не вдавалося. Крім того, учені так і не дійшли єдиної думки про те, чи збільшує кофеїн ризик викидня чи ні.

Джерело: medikforum

Поділитися в...

Вас може зацікавити...