Клізма перед пологами: для чого, коли і як?

Клізма перед пологами для чого, коли і якЖінка готується до пологів всі 9 місяців, поки носить малюка під серцем. Але, коли момент народження вже ось-ось настане, і починаються перейми, є одна процедура, про проведення якої сьогодні сперечаються лікарі-гінекологи і самі породіллі. Це клізма перед пологами.

В результаті проведених досліджень, постановка клізми перед пологами не є сьогодні обов’язковою процедурою. Чи роблять клізму перед пологами там, де ви зібралися народжувати, потрібно уточнювати безпосередньо у завідувача пологовим будинком. Можливо, якщо ви прихильниця цієї процедури, потрібно буде додатково домовитися про її проведення або навпаки оформити відмову.

Клізма перед пологами: навіщо

У даного процесу немає протипоказань. Точніше протипоказання одне, якщо пропустили процес сутичок і надумали поставити клізму вже під час потуг. У цей період пологової діяльності клізму ставити категорично заборонено.

Але плюси від клізми перед пологами можуть вас переконати, що варто провести дану процедуру самостійно, навіть якщо пологовий будинок від неї відмовився.

В першу чергу, клізма перед пологами – це питання гігієни. Під час сутичок практично в 100% випадків кишечник спорожняється. І може бути неприємно ні вам, ні медперсоналу, якщо такий конфуз відбудеться.

Психологічна сторона питання може перешкодити вам тужитися правильно і на всю силу, якщо ви будете думати про те, що може статися очищення кишечника.

Плюс від клізми перед пологами в тому, що вона тонізує матку, стимулюючи родову діяльність і прискорює процес пологів. Також те, що кишечник буде порожній ще протягом доби, допоможе вирішити проблему туалету, якщо в процесі пологів будуть розриви і вам накладуть шви.

Раніше вважалося, що може статися зараження немовляти при контакті з каловими масами матері. Але на сьогодні цей факт спростований закордонними вченими.

Обов’язковою клізма перед пологами є, якщо жінка страждає запорами. Ущільнені калові маси можуть заважати просуванню малюка по родових шляхах в районі тазової області.

Клізма перед пологами в домашніх умовах: коли і як

Якщо ви вирішили поставити собі клізму самостійно, то в лікарні вам тільки скажуть спасибі, і собі ви життя полегшите, не вислуховуючи невдоволення медсестер і не переживаючи про позапланове очищення кишечника.

Ознаками для того, що клізму можна ставити є:

  1. відійшла пробка;
  2. сутички;
  3. опущений живіт

Прийнявши це рішення, вам потрібно знати, як зробити клізму перед пологами. Для того щоб очистити кишечник, вам потрібна спеціальна чаша Есмарха, яку заздалегідь потрібно придбати в аптеці. Ставити клізму перед пологами краще в положенні рачки, спершись на лікті або лежачи на лівому боці. Звичайно, тут краще попросити допомоги у близьких.

Чашу наповнюєте простою кип’яченою водою або відваром ромашки. Температура води не повинна перевищувати 37 градусів. Кількість рідини близько 2 літрів (мінімум 1,5 л). Наконечник повинен бути змазаний кремом або вазеліном.

Чашу з рідиною потрібно підвісити на 1.5 метра вище рівня, на якому ви лежите, щоб рідина стікала в вас. Перед тим, як вставити наконечник чаші в задній прохід, потрібно переконатися, що вийшло все повітря. Попадання повітря в кишечник може призвести до неприємних відчуттів. Якщо ви не відчуваєте наповнення кишечника, то змініть напрямок наконечника.

Коли рідина виллється вся, то можна йти в туалет і перебувати там до тих пір, поки вона вся з вас не вийде (ви відчуєте повне спорожнення кишечника). У випадку, якщо вам здалося, що однією процедури очищення було недостатньо, то повторити можна через 40 хвилин, не раніше.

Уникнути штучного очищення кишечника перед пологами можна, дотримуючись дієти в останні дні вагітності. Лікарі рекомендують вживати більше фруктів і овочів, напіврідку їжу, супи, кисломолочні продукти. Таке харчування допомагає природним шляхом регулярно очищати кишечник.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...