КЛІМАКС У ЖІНОК: ЯК ЛЕГКО ТА ЦІКАВО ЗУСТРІТИ НОВИЙ ПЕРІОД ЖИТТЯ

Клімакс – нормальний, природний процес розвитку жіночого організму. Його не можна уникнути або проігнорувати. Так що найбільш здорове і правильне рішення – прийняти його, зробивши новий період життя легким і практично непомітним.

Як спосіб життя може полегшити ознаки клімаксу у жінок?

Зазвичай період менопаузи триває від 2 до 5 років. Саме в цей час наш організм перебудовується на новий лад, а симптоми клімаксу можуть проявлятися особливо гостро. Тому в цей період нам потрібно піклуватися про себе, щоб забезпечити максимально комфортний спосіб життя.

Менше працюйте і більше відпочивайте

За багато років ми вже всім все довели і маємо право на заслужений відпочинок! Не хвилюйтеся, робота і домашнє господарство не впадуть, якщо ми дозволимо собі трохи розслабитися. Ходіть з подружками в театри і на виставки, запишіться на курс масажу або манікюр, влаштовуйте короткі поїздки за місто, приймайте заспокійливі ванни або проводьте час за читанням цікавих книг.

Змінюйте обстановку

Період менопаузи часто збігається у жінок з віковою психологічною кризою. Діти виросли і більше не потребують нашої постійної турботи, та й на роботі ми, як правило, вже досягли того, чого хотіли. Але стоп! Можна ж поставити перед собою нові цілі! Використовуйте вільний час, щоб відвідати місця, де ви ніколи не були, можна почати вчитися чомусь новому – грати на музичному інструменті, танцювати танго або малювати аквареллю. За даними вчених з Гарвардського університету, улюблене хобі не тільки покращує настрій, а й допомагає нам відчувати себе молодше і здоровіше.

Слідкуйте за своїм психічним станом

Перепади настрою, раптовий смуток і дратівливість – звичайні явища при менопаузі. Тут важливо не забувати, що всьому виною гормональна перебудова. Будьте до себе м’якше і поблажливіше. В критичний момент користуйтеся прийомами, які допомагають вам швидко заспокоїтися.

Ви відчуваєте, що виходите з себе? Почніть рахувати про себе від 1 до 50, глибоко дихайте і потягніться, щоб зняти напругу в м’язах. Експериментуйте і знайдіть спосіб, який підійде саме вам. Обов’язково поговоріть з близькими і попросіть їх надати вам підтримку і не ображатися, якщо ви повелися надто різко.

Більше уваги приділяйте своїй зовнішності

Помилка багатьох жінок, що в період клімаксу вони перестають приділяти увагу своїй зовнішності. Їм здається, що гарно одягатися і підтримувати фігуру – абсолютно безглузде заняття. Не будьте в їх числі! Ви можете виглядати елегантно і привабливо в будь-якому віці. Обов’язково радуйте себе новими красивими речами, займайтеся спортом, наприклад, йогою або скандинавською ходьбою, а також не забувайте про гімнастику для обличчя і омолоджуючі маски.

Дотримуйтеся режиму дня

В здоровому тілі, як відомо, здоровий дух. Тому зараз дуже важливо висипатися, добре харчуватися і більше гуляти на свіжому повітрі. Медичні дослідження показали, що жінки, які сплять не менше 7-8 годин на добу і проводять на свіжому повітрі як мінімум 40-60 хвилин в день, набагато рідше страждають від симптомів клімаксу. Також лікарі радять відмовитися від шкідливих звичок, додати в раціон більше свіжих овочів і фруктів, менше їсти солодкого, смаженого і солоного.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...