Класи косметики – чи варто вам платити більше?

класи косметики

Вибір косметики – дуже важливий і дуже складний момент для багатьох жінок. По-перше, тому що сьогодні на ринку представлені десятки косметичних марок, які суттєво відрізняються одна від одної за ціною. По-друге, інформація про косметичні засоби буває настільки суперечлива, що без спеціальних знань про предмет вона може лише спантеличити, а не послужити вирішенням проблеми.

Складність вибору

При вивченні інформації в інтернеті цієї теми можна зіткнутися з масою суперечливих тверджень. Ось лише деякі з них:

Не варто купувати косметику бюджетних марок – вона токсична, неефективна і після припинення використання шкіра стає тільки гіршою.

Або прямо протилежне твердження – немає сенсу купувати дорогу косметику – покупець переплачує лише за відоме ім’я, елітний бренд і дорогу упаковку, а не за зміст.

І нарешті, що салонна косметика дає хороший ефект і швидкий результат, тому що містить гормони. Це дуже вигідно косметологам, але така косметика викликає звикання, а часом навіть порушення менструального циклу.

Щоб не заплутатися в подібних твердженнях, потрібно чітко розбиратися в класах косметики і розуміти, чим косметичні засоби різних класів відрізняються один від одного. Ось з цим і спробуємо розібртися.

Отже, всю косметику, яка сьогодні продається на світовому ринку можна розділити на 4 групи.

Класи косметики

 1. Косметика мас маркет

Це косметика для масового споживача, її можна купити повсюдно в звичайних косметичних магазинах, в торгових центрах або в супермаркетах, а так само у представників мережевого маркетингу. Ця косметика займає нижній ціновий сегмент і доступна практично кожному. До цієї групи відносяться такі всесвітньо відомі бренди як:

 1. Л`Ореаль Париж (L’Oreal Paris)
 2. Нівея (Nivea)
 3. Ів Роше (Yves Rocher)

І марки мережевих компаній:

 1. Мері Кей (Mary Kay)
 2. Ейвон (Avon)

А також практично вся косметика українського, білоруського та російського виробництва.

 1. Аптечна косметика (космецевтика)

Така косметика спочатку була призначена для догляду за шкірою дерматологічних пацієнтів і продається тільки в аптеках. Крім догляду, ці засоби, як правило, надають і певний лікувальний ефект. Ця косметика займає середній ціновий сегмент між косметикою «мас-маркет» та косметикою класу люкс. До цієї групи відносяться такі аптечні бренди як:

 1. Лабораторія Віші (Лабораторії Vichy)
 2. Рок (RoC)
 3. Авен (Avene)
 4. Косметика класу люкс (косметика преміум класу)

Така косметика продається у фешенебельних бутиках і відділах дьюті-фрі. І відповідно займає найвищий ціновий сегмент. До цієї групи відносяться такі елітні бренди як:

 1. Крістіан Діор (Christian Dior)
 2. Шанель (Chanel)
 3. Герлен (Guerlain)
 4. Есте Лаудер (Estee Lauder)
 5. Професійна косметика

Така косметика містить високу концентрацію активних речовин, нерідко може вводитися за допомогою ультразвуку, мікрострумів, інших фізичних методів, а так само за допомогою ін’єкцій. Природно, що застосування такої косметики вимагає спеціальної освіти і суворого дотримання етапності, тому її не можна купити самостійно у вільному продажу, вона доступна тільки косметологам і призначена для салонних процедур.

Однак виробники професійної косметики, як правило, випускають і лінію для домашнього догляду. Ці засоби теж не можна придбати в торгових точках, але можна підібрати і замовити у косметологів в салонах краси. За вартістю така косметика відноситься до середнього і високого цінового сегменту. У цю групу входять марки, добре відомі тільки в професійних колах і серед відвідувачів салонів краси, такі як:

 1. Ренофаз (Renophase)
 2. Доктор Шпиллер (Dr. Spiller)
 3. Холі Ленд (Holy Land)
 4. Христина (Christina)
 5. Мідл маркет

Іноді виділяють ще і групу «мідл-маркет». До цієї групи, як правило, зараховують більш дорогі марки косметики для широкого споживача, такі як Ів Роше (Yves Rocher), Мері Кей (Mary Kay) і відносно доступні марки косметики класу люкс, такі як Ланком (Lancôme), Клінік (Clinique) .

Цей поділ можна вважати дещо зайвим. Тому що головним чинником, що визначає клас косметики, повинен бути все-таки складу косметичних засобів, концентрація активних інгредієнтів, а не ціна, упаковка або рекламна політика.

Чим косметика різних класів відрізняється одна від одної, крім ціни?

Для наочності приведемо просту і зрозумілу аналогію. Коли мова заходить про автомобілі різних класів, ні у кого не виникає запитань, чим автомобіль преміум класу відрізняється від бюджетної іномарки. Практично всім ясно, що, наприклад, Порше Каєн краще, ніж Форд Фокус, тому що:

 • У виробництві дорогих авто використовуються матеріали більш високої якості.
 • При обробці застосовуються більш дорогі натуральні матеріали, наприклад, шкіра, дерево, які не використовуються при обробці бюджетних авто.
 • Дорогий автомобіль має більш вишуканий дизайн і комфортніший всередині.
 • Машини преміум класу більш безпечні – їх краш-тести виразно вище.
 • І нарешті, вони більш потужні.

Проте бюджетна іномарка – це теж хороший автомобіль, який доставить вас з пункту А в пункт Б. Тому якщо у людини є можливість, вона купує машину преміум класу, немає можливості – бюджетну іномарку.

Точно так люксова косметика відрізняється від косметики мас-маркет:

При виготовлення елітної косметики використовується більш високоякісна сировина

До складу дорогих косметичних засобів входять дорогі натуральні інгредієнти, які не використовуються в бюджетній косметиці

Для упаковки люксової косметики використовуються більш якісний пластик або скло і більш вишуканий дизайн

В якості консервантів в дорогій косметиці використовуються більш дорогі та безпечні інгредієнти

І нарешті, концентрація активних речовин в дорогій косметиці вище, ніж у бюджетній, тому ефективність такої косметики теж вище.

При покупці косметики так само варто звертати увагу і на країну виробника. Наприклад, якщо ваш вибір ліг на французьку марку косметики, то важливо, щоб косметика виготовлялася саме у Франції або країнах Євросоюзу, де діють ті ж стандарти якості.

Вітамін C

Для наочності наведемо ще один приклад. Сьогодні практично кожна косметична марка випускає крем з таким архіважливим компонентом, як вітамін С. Здавалося б і там вітамін С і там вітамін С – так навіщо ж платити більше?

Якби все було так просто, то можна було б піти в аптеку, за 3 копійки купити ампулу для ін’єкцій з вітаміном С і нанести вміст на обличчя або додати в свій зволожуючий крем. Але на жаль в такому випадку дива не станеться. Ефект від подібної процедури буде нульовий.

По-перше, тому що вітамін С дуже легко руйнується, і в даному випадку зруйнується через кілька секунд, навіть не встигнувши подіяти. Тому в косметиці застосовуються тільки стабільні форми вітаміну С, які не руйнуються під впливом навколишнього середовища. І чим стійкіша форма використовуваного вітаміну С, тим дорожчий засіб і тим він ефективніший.

По-друге, чим вища концентрація вітаміну С – тим знову ж ефективніший і дорожчий засіб з цим компонентом.

Ліпосоми

І по-третє, доставити вітамін С в глибші шари шкіри не так-то просто. Шкіра – це не прохідний двір, куди можна безперешкодно проносити все, що заманеться. Шкіра – це добре захищена межа, через яку не так-то просто пронести навіть такі корисні речовини, як вітаміни. Вони просто не подолають епідермальний бар’єр і залишаться на поверхні.

Тому в сучасних косметичних засобах використовуються транспортні молекули, наприклад, ліпосоми. Вони мають склад і будову, подібні з оболонками живих клітин. Клітини шкіри приймають ліпосоми за своїх, пропускають через епідермальний бар’єр, а ті таким чином проносять через кордон у вигляді контрабанди необхідні нашій шкірі вітаміни, фітогормони та інші корисні речовини.

Косметику якого класу вибрати

Отже на питання: яку косметику вибрати – бюджетну або дорожчу – відповідь дуже проста: вибирайте найкраще з того, що ви можете собі дозволити. Чим вищий клас косметики, тим вища її якість, ефективність і безпека. Проте хороша бюджетна косметика теж зробить свою роботу, просто ефективність такої косметики буде нижчою. Особисто мені сподобалась косметика Хелен Севард.

Автор: Наталія Оболонська

Поділитися в...

Вас може зацікавити...