Кіста і вагітність

Кіста і вагітністьЩе на стадії планування вагітності кожна жінка обов’язково повинна пройти повне медичне обстеження. На практиці ж, далеко не кожен раз вдається зробити це вчасно. Іноді вже після зачаття з’ясовується наявність неприємних захворювань. Серед них одне з найбільш поширених в жіночій сфері – кіста яєчників. Зазвичай, перша реакція більшості майбутніх мам, які дізналися що всередині “давно росте щось зайве” – паніка. Але, як відомо, погані нерви ніяк не сприяють одужанню. А щодо вагітних це правило особливо актуально. Отже, давайте, насамперед, розберемося, що являє собою дане захворювання.
Що таке кіста

Кіста яєчників – це доброякісна пухлина. У неї досить щільні стінки. А всередині новоутворення – жовтувата рідина, іноді з кров’яними вкрапленнями. Розміри кісти можуть варіюватися від декількох міліметрів, до 10-12 см. В останньому випадку пухлина суттєво деформує яєчник.
Види:

1. Фолікулярна. Утворюється, коли дозрілий фолікул не розкривається в належний час. Вона не буває великих розмірів. Живе не довше 2 місяців.

2. Лютеінова або кіста жовтого тіла яєчника. Виникає після овуляції в результаті накопичення зайвої рідини в жовтому тілі. Іноді формується під час вагітності. Вона також невеликих розмірів. Термін життя – до 4 місяців. Зазвичай розсмоктується самостійно, але іноді вимагає оперативного втручання.

3. Ендометріоїдна. Утворюється коли на поверхні яєчника формується велика кількість клітин ендометрію зі згустками крові всередині. Супроводжується безпліддям і болями в животі. На жаль, в більшості випадків, необхідна операція

4. Кістозна пухлина. Насправді це ціла підгрупа новоутворень. Вони можуть бути різного ступеня тяжкості. Іноді трансформуються в онкологічні захворювання.
Чому виникає кіста

Точної відповіді на це питання у медиків немає. На сьогоднішній день передбачається, що головна причина – гормональні збої.
Як визначити наявність захворювання

У більшості випадків жінки дізнаються про свій діагноз випадково, під час планового огляду або ультразвукового дослідження. Тим не менш, існує ряд симптомів, які в сукупності можуть свідчити про наявність проблеми:

1. рясні менструації;
2. тягнучі болі внизу живота;
3. частіші, ніж варто було б, позиви в туалет;
4. дискомфорт під час сексу.
5. Дуже рідко – нудота, сильні болі, температура.
Чим небезпечний даний вид пухлини

У середовищі медиків існує поняття «онконастороженість». Воно означає, що кіста, будучи доброякісним новоутворенням, може трансформуватися в куди більш небезпечну недугу. Крім того, якщо пухлина росте на ніжці, можливе утворення перитоніту навколо неї. На етапі планування великі кісти здатні істотно знизити вірогідність зачаття. У рідкісних випадках утворення починають активно рости під час виношування немовляти, приводячи до серйозних ускладнень. У таких ситуаціях можливе оперативне втручання, починаючи з шістнадцятого тижня вагітності.
Лікування

Як вже говорилося, іноді необхідна операція. Але зазвичай, якщо пухлина не заподіює занепокоєння, досить простого спостереження з боку лікарів та медикаментозного лікування.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...