Кишенькові гроші: скільки і коли давати на кишенькові витрати?

Кишенькові гроші скільки і коли давати на кишенькові витрати За опитуваннями психологів більше половини школярів не уявляють, звідки береться сімейний бюджет, і яка зарплата у їхніх батьків. А дитина у віці 8-11 років не розуміє різниці у вартості дорогого і дешевого товару. Потрібно якомога раніше пояснити дитині, що ж таке гроші.

Деякі батьки купують дитині проїзний, самі оплачують обіди в їдальні на місяць, і кладуть гроші на телефон. Не дають ні однієї копійки дитині, щоб вона могла витратити їх сама. Але навряд чи вони чинять правильно. Розпорядження грошима допоможе в навичках математики та спілкуванні з дорослими. Вона буде відчувати себе значущою і самостійною.

Діти, які знають ціну грошам, не стануть закочувати в магазинах істерику, а намагатимуться накопичити на вподобану іграшку.

Все-таки гроші дитині необхідні, маючи свої власні заощадження, вона навчитися збирати і витрачати з розумом. Але намагайтеся вести невеликий контроль над її витратами, і обов’язково поясніть на який термін, Ви даєте гроші.

Можна перевести процеси видавання грошей в гру. Наприклад, за хороші оцінки за семестр або навчальний рік Ви заохотьте її новим телефоном або іграшкою.

Так само відправляючи дитину за покупками можна сказати, що б залишала собі здачу, якщо наприклад продукти коштують 90 грн. а ви дали 100, таким чином, вона навчиться рахувати і з радістю буде виконувати ваші прохання. Але уточніть, що прибирання за собою в будинку не заохочується грошима, так як є прямими обов’язками дитини.

Якщо ви хочете зацікавити дитину яким-небудь предметом, то краще не варто давати їй гроші за оцінки. Вона повинна знати, що знання необхідні їй, а не батькам.

Дуже важливо, що б дитина могла витрачати гроші з розумом і розуміти, що вони даються важко.

Чим раніше Ви почнете знайомити дитину з грошима, тим краще. Можна сісти з дитиною за стіл і показати як ви розподіляєте зарплату на квартиру, продукти, купівлю необхідних речей і трохи на розваги.

Не варто щодня говорити дитині про гроші. Можна показати людину, яка заробляє їх своєю працею. Наприклад, показати продавщицю в магазині сказавши «Дивись вона цілий день стоїть за прилавком і отримує за це 200 грн». Стільки коштує твій конструктор.

Період «хотіння» у дитини проходить з 7 до 10 років. У підлітковому віці діти знають, що одяг не такий вже й важливий, і до 14-15 років уже цілком усвідомлено розуміють, що важливий розум і вміння спілкуватися, а не кількість грошей. Постарайтеся не пропустити період «хотіння» і не йти на поводу дитини. Адже якщо діти з істерикою вимагають у вас гроші, значить, Ви самі їх до цього привчили.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...