Кінза під час вагітності

Кінза під час вагітностіКінза – велика однорічна рослина сімейства зонтичних, зелене листя та насіння якого використовуються в кулінарії. Сушені насіння кінзи – коріандр, вживають в натуральному і молотом вигляді. Ця рослина має багато корисних властивостей, в ньому міститься одинадцять видів ефірних масел, кілька видів кислот, в тому числі і аскорбінова, мінерали і вітаміни різних груп. Кінза в будь-якому вигляді має бути присутня у раціоні харчування людини, звичайно, показана також кінза під час вагітності та підготовці до пологів.

Американський вчений, який спеціалізується на отруйних властивостях важких металів, доктор Ендрю Халл Катлер рекомендує подружжю, які готуються стати батьками, вживати в їжу кінзу. Це рослина здатна нейтралізувати дію важких металів на батьків і плід, сприяє виведенню отруйних речовин з організму. Особливо це стосується тих, чиє життя протікає у великому місті або тих хто проживає поряд з жвавими автомобільними магістралями.

Зелене листя та насіння кінзи володіють м’яким сечогінним впливом, тому відвари і настої цієї рослини можуть застосовуватися для усунення набряків, які виникають у жінок під час вагітності. Їх також можна застосовувати для очищення і профілактики хвороб нирок і сечовивідних шляхів, оскільки ефірне масло, яке міститься в кінзі, дезінфікує сечові протоки і сприяє заліковування запалень і виразок.

Свіжа зелень кінзи багата фітоестрогенами. Разом з петрушкою і кропом її необхідно додавати в салати та інші страви, особливо навесні, коли вагітні жінки часто схильні до депресій і стресів. В останньому триместрі вагітності, коли зміст спецій і солі у стравах для вагітної має бути обмежений, додавання дрібно нарубаної кінзи дозволяє надати їм гармонійний збалансований смак. Заспокійливу дію має настої і відвари з насіння коріандру, вони також допоможуть позбутися від судом.

Завдяки заспокійливому, цукрознижуючій, знеболюючій і судинорозширювальній дії, чай з кінзи або 3-4 зелених гілочки рекомендовано почати вживати щодня, за два тижні до пологів.

Але пам’ятайте, що у всьому має бути міра, під час вагітності не можна їсти кінзу у великих кількостях. Під час одноразового прийому їжі не вживайте більше 35 грам зелені або 4 грам насіння коріандру.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...