Кімнатні рослини для дітей. Що можна «поселити» в дитячій

Кімнатні рослини для дітей     Наше життя без кисню неможлива. Ми вдихаємо свіже повітря і навряд чи замислюємося про те, що він – результат роботи наших зелених помічників – рослин. Вони оточують нас всюди – в парках, скверах на садових ділянках і вулицях і, звичайно ж, у приміщеннях. Рослини не тільки виконують функцію фотосинтезу, вони прикрашають наш світ! Для діток рослини – перший досвід турботи про що-небудь або кого-небудь, перше знайомство з природою та її різноманіттям. Поряд з домашніми тваринами вони дарують дітям радість і розуміння відповідальності за живу істоту.

У дитячих садках малюки активно доглядають за клумбами на території, декоративними квітами в групі – поливають, витирають пил з листочків, рихлять землю, обприскують очищеною водою. Так само діти із задоволенням беруть участь у вирощуванні зеленої цибулі на підвіконнях, зборі врожаю з плодових дерев, складанні букетів і гербаріїв.

Деякі батьки активно продовжують цей виховний процес вдома та надають крихті певний обсяг роботи з догляду за «живим куточком». Проте в природі зустрічаються не тільки корисні і лікарські рослини, серед них можна зустріти й отруйні екземпляри. Якими ж мають бути кімнатні рослини для дошкільного віку, які корисні, а яких в будинку і саду бути категорично не повинно?

Корисні:

Досить багато декоративних рослин виділяють в повітря корисні речовини, які запобігають хворобам, відновлюють організм після зустрічі з патогенними мікробами, вбивають бактерії, палички та навіть стафілокок. До них можна віднести хлорофітум, алое, каланхое, гібіскус, цитрусові, евкаліпт, розмарин, папороті. Обережно необхідно ставиться до такого поширеної  кімнатної  рослини, як герань – вона нерідко може викликати алергічні реакції. Так само потрібно бути гранично уважними до ґрунту в горщиках і вологості землі. Не варто переливати рослини і «розводити цвіль». Це теж може негативно позначитися на здоров’ї підростаючого покоління.

До нейтральних рослин, які можна розміщувати в кімнаті дитини прийнято відносити такі квіти, як декабрист, фуксія, бегонія, бальзамін, фіалка.

Шкідливі:

Остерігайтеся використовувати в дитячій молочай, аллоказія, диффенбахию, олеандр, сінаденіум, паслін, аглаонему. Ці рослини або отруйні повністю, або містять отруту.

Нейтральні, але не підходящі в дитячу – колючі рослини (кактуси), сильнопахнущі.

Де розмістити рослини вдома?

Квіти повинні бути розміщені відповідно до віку вашого малюка.

До півроку квіти в дитячій (будь-які) більше шкоди, ніж користь. Побережіть імунітет, відкладіть озеленення кімнати на більш пізній період.

Після 6 місяців ви можете встановити кілька нейтральних квітів, не великих і без яскраво вираженого запаху. Чудово, якщо квітка буде перебувати в межах видимості малюка, але на необхідному віддаленні (поличка під стелею, кашпо).

Якщо у вас дитина від року до трьох не можна залишати квіти в зоні доступності для малюка. Так само в цей період категорично заборонені всі складні і нестійкі підлогові конструкції з квітами, типу вазонів і підставок, може перекинутися в найбільш невдалий момент. Землю ви приберете, квітка пересадите, але малюк ваш може серйозно травмуватися об уламок горщика, підлогу або кут підставки. Дитина не повинна дотягуватися не до горщиків, не до листя, щоб уникнути шишок і розтинів!

Для дітей старше квіти вже можна не ховати, але весь час проводити бесіди, як доглядати, що можна, а що ні. В ідеалі дитина повинна засвоїти, що всі процедури з рослинами він робить тільки з дорослими.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...