• Без категорії

Кількість розлучень зростає

239Кожен четвертий шлюб в Америці розпадається, не переживши своїх п’ятирічних роковин. У Великобританії це трапляється в 4 рази рідше, а в Італії – в 7 разів рідше. Таких невтішних висновків дійшли американські соціологи, які провели дослідження стану інституту шлюбу в США.

Дослідження очолював Ендрю Черлін – професор соціології і суспільної політики. Проблему шлюбів і їх наслідків він вивчає давно і серйозно – питаннями американської сім’ї він займається вже 30 років, написав на цю тему 5 книг. В останній, книзі, що недавно вийшла, Карусель шлюбів – стан шлюбів і сімей в сьогоднішній Америці Черлін стверджує, що американському суспільству необхідно пригальмувати і переглянути ставлення до сумісного мешкання партнерів.

«Люди в США одружуються значно частіше і раніше, ніж в Європі. Розлучаються, в результаті, вони теж частіше. Потім у них з’являються нові партнери. В результаті оборот подружжя в американських сім’ях дуже високий», – підкреслює Ендрю Черлін.

На його думку, якнайбільше це позначається на дітях, 40 відсотків яких до свого 15-річчя переживають розлучення батьків.

«Після цього в будинку з’являються нові люди, потім вони йдуть і приходять нові. До 15-річчя в американської дитини розведених батьків, що живе з матір’ю, вже є досвід спілкування з, як мінімум, трьома потенційними батьками, в процесі вибору матір’ю нового чоловіка», – говорить Ендрю Черлін.

Як показали дослідження, розлучення найчастіше трапляються в сім’ях з університетською освітою. У партнерів виникає відчуття, що чоловік або дружина не відповідають їх соціальним очікуванням. За даними соціологів, в американських жінок з вищою освітою до 35 років є досвід серйозного сумісного мешкання з більш ніж трьома партнерами.

У нашій країні статистика теж невтішна. Отже висновок один: до створення сім’ї треба підходити серйозніше, ніж звикло нинішнє покоління тридцятирічних.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...