Кількість дітей залежить від часу народження

050Австрійські учені вважають, що кількість дітей залежить від місяця народження жінки.

Австрійські учені одержали результати, які свідчать, що літні мами, як правило, народжують помітно менше дітей, ніж народжені в зимові місяці.

Здавалося б, як місяць, в якому з’явилися на світ мати або батько може вплинути на кількість дітей, які згодом народяться у них. Але, дослідники з Віденського університету говорять про інше.

Так, групою учених було вивчено тисячі історій сімей з 1967 року. В результаті, фахівці зробили висновок, що жінки, які народилися в липні, згодом в середньому мали на 13% менше дітей, ніж ті, які з’явилися на світ в грудні.

Але це ще не все, так само чимале значення мала півкуля, в якій проживала жінка: було знайдено, що серед жінок Нової Зеландії спостерігалася зворотна залежність – самими багатодітними були якраз жінки, що народилися в липні.

Всі ми знаємо, що в Південній півкулі, де і знаходиться Нова Зеландія, пори року знаходяться в дзеркальному віддзеркаленні по відношенню до Північної (так, зимовими місяцями там є червень, липень і серпень). Що дозволило ученим підсумувати, що зниження кількості споживаних вітамінів під час зими і збільшений ризик застудних інфекцій і є тими чинниками, які впливають на фертильність жінок. Тобто у матерів жінок, народжених в липні або серпні, важливий для розвитку плоду 3-й місяць вагітності припадав, на зимові місяці, що, ймовірно, і знижувало здібність до зачаття майбутніх матерів, що з’явилися на світ влітку. І навпаки, 3-й місяць вагітності матерів жінок, що народилися в зимові місяці, доводився на липень-серпень, коли можливість підхопити інфекцію набагато нижче, а кількість доступних вітамінів набагато вища.

Також існує залежність між місяцем народження батька і кількістю його дітей, але декілька інша: найбільша кількість дітей з’являлася на світ у батьків, що народилися весною, а якнайменше – у чоловіків, що з’явилися на світ восени. Поки учені не можуть дати точного пояснення цьому результату.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...