• Без категорії

Народжуваність змінюється від пори року

У народжених у зимовий період з'являється більше дітей, ніж у народжених влітку

Австрійські вчені отримали результати, які свідчать, що літні мами, як правило, народжують помітно менше дітей, ніж народжені в зимові місяці.

Здавалося б, як місяць, в якому з’явилися на світ мати чи батько може вплинути на кількість дітей, які згодом народяться в них. Але, дослідники з Віденського університету говорять про інше.

Так, групою вчених було вивчено тисячі історій сімей з 1967 року. У результаті, фахівці зробили висновок, що жінки, які народилися в липні, згодом в середньому мали на 13% менше дітей, ніж ті, які з’явилися на світ в грудні.

Але це ще не все, так само чимале значення мала півкуля, в якій проживала жінка: було виявлено, що серед жінок Нової Зеландії спостерігалася зворотна залежність – найбільш багатодітними були саме жінки, що народилися в липні.

Всі ми знаємо, що в Південній півкулі, де і знаходиться Нова Зеландія, пори року знаходяться в дзеркальному відображенні по відношенню до Північного (так, зимовими місяцями там є червень, липень і серпень). Що дозволило вченим зробити висновок, що зниження кількості споживаних вітамінів під час зими і збільшений ризик застудних інфекцій і є тими чинниками, які впливають на фертильність жінок. Тобто у матерів жінок, народжених у липні або серпні, важливий для розвитку плоду 3-й місяць вагітності припадав, на зимові місяці, що, ймовірно, і знижувало здатність до зачаття майбутніх матерів, що з’явилися на світ влітку. І навпаки, 3-й місяць вагітності матерів жінок, народжених в зимові місяці, припадав на липень-серпень, коли можливість підхопити інфекцій набагато нижче, а кількість доступних вітамінів набагато вище.

Також існує залежність між місяцем народження батька і кількістю його дітей, але дещо інша: найбільша кількість дітей з’являлося на світ у батьків, що народилися навесні, а найменше – у чоловіків, що з’явилися на світ восени. Поки вчені не можуть дати точного пояснення цьому результату.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...