Кілька цікавих фактів про грудне вигодовування

Кілька цікавих фактів про грудне вигодовуванняНародна поголоска склала неймовірну кількість повір’їв про те, як має відбуватися грудне вигодовування, що робити, щоб молока було більше і яким чином закінчувати лактацію. Де тільки не писали і не говорили про це: на сторінках інтернет та друкованих видань, в жіночих консультаціях і в колі подруг. У той же час в медицині існує цілий напрямок, покликаний досліджувати найбільш популярні переконання, пов’язані з нашим здоров’ям. Результати цих експериментів іноді виявляються досить цікаві.

Отже, кілька доведених наукових фактів

Діти, яких довго годували грудьми, значно рідше мають проблеми з судинами і тиском. Причому цей ефект зберігається тривалий час.

Про те, що лактація позитивно впливає на здоров’я, в першу чергу, на імунну та травну систему малюка відомо всім. Але існує думка про недоцільність годування після року, так як в цей період «від молока вже ніякої користі». При цьому, нібито, всі придбані бонуси груднички швидко розтрачують, стаючи в один ряд з «штучниками». Насправді це не так. Японські медики проводили дослідження, в якому брало участь 377 мам з їх малюками. Пари були поділені на дві групи: ті, в яких дітки отримували грудне молоко досить довгий термін (в середньому 11,3 місяця) і груднички, що рано перейшли на штучні суміші (приблизно з 5,1 місяця). Опитування показало, що навіть через 7 років (!) Після народження, діти з першої категорії мали більш стабільні показники артеріального тиску, ніж другі. Отримані результати поширювалися на всіх членів групи, незалежно від маси при народженні.

Малюки – штучники гірше вчаться в школі

Цією проблемою спантеличені австралійські дослідники. Вони набрали групу з 1038 діток 10-ти років. Враховувалися успіхи учнів у школі. Були зроблені поправки на те, що з одними дітьми займалися вдома, а з іншими ні, а також матеріальний дохід сімей та інші фактори. З’ясувалося, що успіхи в навчанні спостерігаються значно частіше серед малюків, яких годували більше 6 місяців. Причому, з незрозумілих причин, особливий вплив тривала лактація чинила на успішність хлопчиків.

Інше дослідження було спрямовано на вивчення лінгвістичних здібностей підростаючого покоління. Тут також доведений прямий взаємозв’язок між здібностями учнів до засвоєння мов і тривалістю грудного годування, яка чітко спостерігалася в 5 років і ще краще в 10 років.

Тривале грудне вигодовування нормалізує масу тіла дітей і мам, причому в довгостроковій перспективі

За даними статистики, груднички – штучники, зазвичай, набирають масу стабільно, незалежно від стану здоров’я і ваги при народженні. Крім того, традиційно вони важать більше норми. Діти, які перебувають на грудному вигодовуванні, можуть стрімко набирати вагу, в тому випадку, коли їх маса спочатку була дуже маленькою. І, навпаки, рости «потихеньку», якщо в наявності надлишкові кілограми.

Фінські лікарі провели опитування серед 212 жінок через 16 – 20 років після останніх пологів. Вони прийшли до висновку, що жінки, що годували грудьми більше 10 місяців мають значно менше жирових відкладень, а також більш низький холестерин.

Грудне вигодовування захищає жінок від раку молочної залози

Незалежно від етнічного походження, країни проживання, віку та інших факторів, кожні 12 місяців годування грудьми знижують ризик цього страшного захворювання на 4,3%, а кожні пологи ще на 7%.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...