• Без категорії

Кесарів розтин очима жінки

Кесарів розтин очима жінки

За моїми спостереженнями, більшість жінок мріють народити природним шляхом. Хоча бувають і винятки. Я до останніх себе ніколи не відносила, тому була впевнена, що немає нічого кращого, як для мами, так і для дитини, ніж те, що уготовано природою. Тому коли на 31-му тижні мені оголосили про необхідність кесаревого розтину, сказати, що я була в шоці – це нічого не сказати. Надій на те, що малюк перевернеться, практично, не залишалося.

Найбільше я боялася невідомості. Тому, трохи оговтавшись, стала допитуватися лікарів про всі подробиці операції. Доктора дружно не оцінили мого пізнавального пориву: «Доживеш, сама все побачиш». Мене такий варіант категорично не влаштовував. Бурхлива уява малювала епізоди, гідні пера Стівена Кінга, більшість з яких починалися з фрази: «А раптом».

Зрештою ,, мені все-таки попався гінеколог, який знайшов час, щоб розповісти про всі нюанси процедури. Я стала відчувати себе набагато спокійніше, за що величезна йому подяка як від мене самої, так і від всіх моїх родичів.

Мені здається багатьом майбутнім мамам цікаво, як все відбувається. Але, про все по порядку.

У пологовий будинок довелося лягти за кілька днів до ПДР. Цей час необхідний для здачі аналізів та інших передопераційних обстежень. У мене відбулася грунтовна бесіда з анестезіологом. Він докладно розпитав про те, чи давали мені раніше наркоз, який, як я його переносила і чи є алергії в анамнезі.

Напередодні «дня Х» увечері нічого не їла. Так належить. Вранці сказали поголитися, дозволили сходити в душ і зробили клізму. Потім поклали на каталку і відвезли в операційну. Чому я не могла дійти сама, мабуть, на все життя залишиться для мене таємницею. Час від часу накочували напади паніки середньої тяжкості. Справитися з ними допомагала думка про те, що ще зовсім трохи, і я побачу власну дитинку.

Скомандували лягти на стіл. Він виявився вузьким, жорстким, холодним і противним … просто. Стіл був у формі букви «Т» з двома відділеннями для рук. Над головою здорова лампа з неприємно яскравим холодним світлом.

Останнє, що я пам’ятаю – це купа людей у ​​білих халатах, шастають навколо мого живота. Вони щось змащували, приносили пелюшки з отворами, вставляли сечовий катетер. Все дуже спритно і діловито. А потім мені зробили укол у вену і більше я нічого вже не бачила.

Кілька разів мені здавалося, що я приходжу до тями і знову бачу білі халати. Але болю не було. Очевидно, це просто наснилося.

Через півтори години мене розбудили і наказали перебиратися на каталку. Не знаю як мені це вдалося, але я впоралася і з цим заходом, і з подальшим переміщенням на койку. Хоча погано міркувала де перебуваю. У реанімації мені встромили голку крапельниці, почепили прилад, який тиск міряє, прям як у західних фільмах, і залишили в спокої.

Остаточно отямилася години через чотири. Весь цей час до мене регулярно заглядала акушерка, але що я їй казала – не пам’ятаю. Болю не відчувала взагалі. Коли ж в голові прояснилося, першим ділом, захотілося перевернутися на бік. Проходив поруч лікар «дав добро» і я стала намагатися. Після серії невдалих проб від затії довелося відмовитися. М’язи занадто сильно ослабли. До кінця дня так і лежала на спині, намагаючись заснути. Трохи заважав медперсонал і особливо лікар, який, під час одного з обходів, міцно здавив мені живіт (щоб матка скорочувалася). Завдяки анестетикам боляче не було. Але неприємно до жаху.

Їсти не хотілося зовсім. Напувала мене медсестра за допомогою звичайного шланжіка від крапельниці, одним кінцем вставленим в пляшку з водою. Майже як коктейль з соломинки.

У наступні 10 днів найнеприємнішим було зняття швів. Для мене це дуже боляче. Ще один складний момент: я трохи кашляла. Після кесаревого це стало великою проблемою. Мені здавалося що шов розійдеться. Але все обійшлося.

Днів через 11 я, нарешті, відчула себе людиною. А ще через пару місяців – самою собою.

Так що, дівчатка, нічого не бійтеся. Все буде добре!

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...