• Без категорії

Кава під час вагітності. Користь і шкода

Кава під час вагітностіВагітність перетворює кожну жінку, робить її по-справжньому прекрасною. Кажуть, можна помітити світло, що виходить зсередини, змушує очі загадково сяяти. Кожна щасливиця, яка очікує дитину, випромінює тепло, ніжність і щастя.

Майбутні мами знають, що вагітність – особливий стан тіла, тому заздалегідь починають готуватися до нього. У цей відповідальний етап жінка повинна бути готова не тільки морально, а й фізично. Слід максимально підготувати організм до зачаття.

Перш за все, лікарі звертають увагу партнерів на те, що їм слід відмовитися від шкідливих звичок. Відмова від алкоголю і сигарет вже не викликає сумніву, їх шкода здоров’ю безперечно доведена. Але як бути з кавою?

Для багатьох це улюблений напій, що допомагає підбадьоритися вранці і заряджає енергією на весь день. А майбутній мамі доведеться відмовитися від нього не тільки на час підготовки до зачаття, але і протягом всієї вагітності.

Чи буде це виправдано? Кава під час вагітності – користь чи шкода? У сучасному світі кава є одним з найпопулярніших продуктів. Дискусії про її користь і шкоду не замовкають досить довго. У засобах масової інформації регулярно з’являються статті, які доводять то одну, то іншу точку зору. Але де ж істина?

Користь кави

Не секрет, що кофеїн, що міститься в каві, стимулює нервову систему людей. Кофеїн викликає активну діяльність дихального центру, посилює серцеву активність, прискорює кровообіг в корі головного мозку, що тягне за собою зростання розумової працездатності, зниження відчуття млявості і сонливості. Тонізуючий ефект триває кілька годин.

Крім кофеїну в каві міститься кілька десятків необхідних організму людини органічних і мінеральних речовин. Також кава здатна виробляти серотонін – гормон щастя. Пригнічується сприйнятливість до стресу, знижується схильність до депресій, поліпшується настрій.

Отже, головні плюси щоденного вживання кавових напоїв:

  • поліпшується розумова і фізична працездатність
  • зменшується рівень стресу
  • знижується ризик захворювання органів травної системи
  • підвищується стійкість до виникнення онкологічних захворювань

Однак у кожного явища є зворотна сторона медалі. Яку небезпеку таїть в собі кавовий напій?

Шкода кави

Любителі напоїв з кавових зерен повинні пам’ятати, що надмірне вживання кави може завдати великої шкоди їх здоров’ю. Систематичне потрапляння кофеїну в кров у великих дозах (більше чотирьох чашок кави в день) здатне привести до виснаження нервових клітин, що в свою чергу веде до запальності і нервозності, підвищеної тривожності.

Нервова система відчуває регулярний стрес, це в підсумку призведе до перебоїв в її роботі. Виникає ймовірність фізичної залежності від кофеїну. В цьому випадку при відмові від нього на деякий час з’являються головні болі, млявість, нудота, апатичність і м’язові болі.

При звиканні виникає замкнуте коло: стимулююча дія знижується, для отримання колишнього ефекту потрібна більша кількість, що завдає більшої шкоди організму.

Популярний напій шкодить нашій красі. У сучасній косметології дуже популярні креми, які містять каву, маски і скраби, проте вживання продукту в їжу негативно відбивається на зовнішньому вигляді. Лікарі і косметологи стверджують, що зайве вживання напою веде до передчасного в’янення шкіри, робить її більш тьмяною і млявою.

Таким чином, вживання кави в чималих кількостях шкодить нашому здоров’ю і може привести до наступних неприємних наслідків:

  • фізична залежність
  • порушення в роботі центральної нервової системи
  • хвороби шлунка
  • погіршення наявних серцево-судинних захворювань
  • погіршення зовнішнього вигляду

У будь-якій справі потрібно знати міру. Тим більше це стосується вживання такого сильнодіючого продукту, як кава. Можливість виникнення вищеперерахованих проблем і ускладнень зростає при збільшенні його споживаної кількості.

Денна нешкідлива норма індивідуальна для кожного. Бажано прислухатися до свого організму і звертати увагу на його стан протягом всього дня. Безпечне для здорової людини кількість кофеїну становить 300 мг на добу (приблизно дві середні чашки).

Кава під час вагітності – користь чи шкода

Вище було показано, в чому полягає корисний і шкідливий вплив кави на організм. Але чи корисна кава під час вагітності і чи варто її побоюватися?

Майбутні мами стежать за своїм харчуванням і способом життя, адже жодна з них не хоче нашкодити своїй дитині.

Тонізуюча дія ймовірно вплине на сон майбутньої мами і емоційний стан, який і без того дуже чутливий. Більш небезпечним вважається той факт, що кава виводить важливі мікроелементи, наприклад, кальцій, магній і калій.

У період вагітності, навпаки, потрібно збільшувати споживання мікроелементів і органічних речовин, так як їх недолік позначиться на здоров’ї і розвитку плода. Найкраще дотримуватися співвідношення вживаних продуктів і визначену дієту.

Якщо Ви почуваєте себе добре і не спостерігаєте ніяких відхилень у Вашому здоров’ї і здоров’ї малюка, то сміливо можете балувати себе кількома порціями кави в тиждень. Великим любителькам кави варто обмежитися одним кухлем в день, так як дитина може народитися з низькою вагою і ростом.

Лікарі попереджають, що регулярне вживання трьох і більше кухлів в день в період вагітності провокує тонус матки. Отже, зростає загроза викидня. Також до 33% збільшується небезпека смерті плоду в утробі матері. Якщо вагітність супроводжується сильним токсикозом з судомами і болями, то від кави краще відмовитися взагалі.

Важливо! Вагітним жінкам можна вживати в два рази менше кофеїну. Добова норма не повинна перевищувати 200 мг.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...