Катання на велосипеді: як розділити твоє хобі з дитиною

батьки та діти на велосипедіТи жити не можеш без катання на велосипеді і хочеш, щоб твій малюк завжди був з тобою? Купи дитяче велосипедне крісло. А ми підкажемо, яке краще вибрати і чим керуватися при покупці.

Катання на велосипеді: як розділити твоє хобі з дитиною

Теоретично на велосипеді ти можеш катати навіть немовля. За умови, що він вміє вже самостійно сидіти і здатний витримати в цій позиції тривалий час. Як нижню межу віку виробники велосипедних крісел подають 9 місяць життя, але безпечно, однак, відкласти велосипедний дебют до часу, поки дитина переросте рік. Вважається, що рік – це мінімальний вік, з якого можна безпечно возити дитину на велосипеді. Якщо ти хочеш упевнитися, що твоя дитина дійсно вже готова до велосипедної екскурсії, поговори перед тим з педіатром.

Для початку вибирай гладкі поверхні і короткі траси – ні хребет малюка, ні дворічної дитини ще не готовий до довгих поїздок, а тим більше до їзди по вибоїнах. Пам’ятай також, що не можна грати зі швидкістю.

Популярним способом возіння дітей на велосипеді є велосипедні кріселка. На ринку існує безліч їх. Як знайти ідеальне?

Шукай кріселка, які мають позначення EN 14344

Це європейська норма, яка визначає стандарти безпеки велосипедних крісел для дітей вагою від 9,22кг (що приблизно відповідає віку дітей від 9 місяців до 5 років), вміють самостійно сидіти.

Купуючи крісельце з сертифікатом EN 14344, ти можеш бути впевнена, що:

– Воно має відповідні пропорції;

– Виконане з безпечних матеріалів;

– Не має випираючих, або гострих частин;

– Зпроектоване так, що немає можливості, щоб дитина сунула ніжку між спиць;

– Має відповідні паски безпеки;

– Стійке до ударів і змін температури;

– Спосіб, яким воно монтується до велосипеда – безпечний.

Істотним питанням при пошуку кріселка є також вага дитини.

– Якщо ваша дитина важить до 15кг, ви можете вибрати для неї крісло, вмонтоване попереду велосипеда (між кермом і сідлом).

– Діти, що важать більше 15кг, можуть перевозитися тільки в кріслах, монтованих ззаду і призначених для пасажирів про вазі до 22кг.

  1. кріселка, монтовані спереду (між кермом і сідлом).

Їх великою перевагою є те, що дитина має нічим необмежене поле зору і завдяки цьому може радіти поїздці. Вонав постійному контакті з батьком чи мамою, може з ними поговорити або притулитися (плечі батьків додатково захищають дитину). Крім того, батько має постійний контроль над дитиною. Прекрасним рішенням для цього типу крісла є підпора з подушечкою, яка знаходиться перед дитиною – малюк може спиратисяна неї руками, а коли йому захочеться подрімати, покладе на неї голову.

Велике значення має також те, що при такому розташуванні ресурс тяжкості знаходиться посередині велосипеда, робить велосипед більш стабільним.

  1. кріселка, монтовані за водієм.

Їх безперечною перевагою є той факт, що в них можна возити великих дітей. Деякі з них мають можливість відхилення опори, завдяки чому дитині їхати зручніше, коли вона засне. Дитина, сидячи за батьком, закрита перед поривами вітру і комахами. На жаль, малюк трохи може побачити (особливо в кріслах, що мають широкі боки) і утруднений його контакт з батьком. Для батьків некомфортно сідати на велосипед з сидячою в кріслі дитиною і злазити з нього, щоб не перекинути велосипед і не штовхнути дитину (так крісла цього типу краще монтувати в дамських велосипедах, ніж у тих, що з високою рамою).

Перш ніж садити в крісло дитину (незалежно від віку) переконайся, що це безпечно:

– Крісло має бути добре прикріплене до велосипеда;

– Голова дитини не може випирати через верхню брівку крісла (якщо воно ззаду), дитина повинна зручно спертися. Необхідно пам’ятати про захисний шолом!

– Паски повинні бути міцно застібнуті;

– На підніжках повинні знаходитися паски, які будуть тримати ніжки якнайдалі від спиць, – їх застібати, навіть якщо ти хочеш проїхати всього кілька метрів;

– Якщо дитина сидить позаду, а в сідлі є пружини, то їх треба чимось закрити – діти дуже люблять триматися за них ручками;

– Поки дитина сидить в кріселці, не можна випускати велосипед з рук – спирання на дерево відпадає.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...