Кашель у дітей

Як лікувати кашель у дітейКашель – це необхідна захисна реакція організму, спрямована на звільнення дихальних шляхів від мокротиння або, що випадково потрапили в горло, сторонніх тіл. Приблизно так написано в медичному словнику. На практиці ж, регулярне «захисне бухикання» малюка навряд чи може порадувати маму, тому, що воно сигналізує про проблеми в організмі.

Причини кашлю

Це можуть бути найрізноманітніші вірусні або бактеріальні захворювання, що часто супроводжуються нежиттю (але не обов’язково). Нерідко тривалий, трудновиліковний кашель служить ознакою алергічних реакцій, важких легеневих хвороб або симптомом попадання в дихальні шляхи сторонніх дрібних предметів.

Сухий кашель

Характерний при запальних процесах у верхніх дихальних шляхах, таких як трахея, гортань, глотка. При цьому, кількість мокротиння виділяється незначна. Якщо причина проблеми в трахеї, то кашель глухий, грубий. При ларингіті (запаленні гортані), він гавкаючий, частий, супроводжується осиплостью.

Вологий кашель

З’являється при великій кількості мокротиння. Зазвичай є наступним етапом розвитку захворювання після сухого кашлю. Рідке мокротиння відходить легко, густе – вимагає додаткових зусиль. Приступ звичайно триває до повного відходження накопичених згустків.

Нічний і ранковий кашель

Часто виникає при нежиті. Слиз затікає в гортань, викликаючи роздратування. Днем такий кашель практично не турбує. Але вночі можуть бути досить сильні напади.

Несправжній круп

Буває при запаленні гортані, що супроводжується її різким звуженням, викликаним набряком слизової. При цьому малюкові стає дуже важко дихати. Такий стан вимагає негайної медичної допомоги. Особливо небезпечно воно до трирічного віку, коли голосовий прохід і без того вузький.

У разі підозри на помилковий круп необхідно:

Викликати швидку допомогу.

Взяти малюка на руки, заспокоїти, занести в ванну кімнату, де включена гаряча вода.

Зробити крихті інгаляцію лужним розчином або мінералкою.

Дати попити підігріту мінеральну воду або содовий розчин (1/3 ч.л. соди на склянку води).

Кашель при кашлюку

Сухий, болісний, посилюється ночами. Зазвичай повторюється через рівні проміжки часу. Характеризується свистячим, важким вдихом, при якому обличчя дитини червоніє, виступають сльози. Приступ тривалий. Наприкінці можлива блювота. У немовлят коклюш лікується в стаціонарі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...