Кар’єра жінки

Кар'єра жінкиГоворять, для мами головна робота – виховувати дітей, а найважливіший бос – її малюк. Це, звичайно, правильно. Але, абсолютна більшість жінок намагаються поєднувати заняття з дітьми та кар’єру. Хтось намагається все встигнути заради того, щоб не обмежувати життя походами в парк і дитячі магазини, інші змушені шукати додатковий дохід через матеріальне становище сім’ї. Але, так чи інакше, всіх працюючих матусь хвилює питання просування по кар’єрних сходах.

Чи є якісь особливості професійного зростання серед бізнес-леді? Як часто звичайні жінки досягають успіхів у кар’єрі? На жаль, ні для кого не секрет, що світ бізнесу належить чоловікам. Чому так відбувається? Давайте розглянемо ці питання і основні помилки, які допускають жінки, які мріють про хорошу роботу.

Недостатня мотивація

Ми можемо скільки завгодно говорити про рівність статей. Тим не менш, над кожною з нас донині тяжіє стереотип: чоловік повинен заробляти, жінка займатися сім’єю. Ця установка, волею-неволею, чинить на людей цілком помітний вплив. Саме вона заважає дівчатам зайвий раз попросити підвищення у начальника.

Позиція більшості жінок на роботі зводиться до простої тактики: намагатися, трудитися не покладаючи рук, старанно виконувати всі доручення і сподіватися, що бос колись це оцінить. Практика показує, що подібна мотивація вкрай рідко приносить позитивні результати. Начальство має купу власних проблем і зауважує, в першу чергу, тих, хто сам звертає на себе увагу. Тобто, для просування по службі необхідно діяти, а не чекати з моря погоди.

Відсутність мети

Багато дівчат виходять на роботу тому що треба з кимось спілкуватися, щоб знайти чоловіка, відпочити від дітей і домашніх справ, тому що модно і т.д. Це цілком позитивні мотиватори. Але ви повинні розуміти, з такими вихідними установками кар’єру не зробити. Тобто, необхідно чітко визначитися, ходите ви в офіс для того, щоб «рости», заробляти гроші і тоді жертвувати деякими приємними моментами життя, такими як, вільні вечори, задушевні розмови з колегами та ін. Або ж вас влаштовує позиція рядового члена компанії з невисоким окладом.

Комплекс відмінниці

Дівчаток з раннього дитинства привчають все робити ідеально. Це прагнення іноді приймає гіпертрофовані форми в більш старшому віці. Жінкам властиво намагатися доводити доручене завдання до досконалості. З одного боку це, здавалося б, і не погано. Але з іншого, в природі, як відомо, не буває нічого ідеального. Тому вкрай важливо вміти вчасно зупиниться, перестати «копатися» в дрібницях і спробувати подивитися на проблему ширше, «по чоловічому».

Ще один наслідок «правильного» виховання надмірна чесність. Якщо бос запитує жінку, чи вміє вона щось робити, семеро з десяти дадуть відповідь абсолютно чесно «так» чи «ні». Хоча, якщо працівник ще не освоїв той чи інший навик, правильніше було б сказати: «я цьому вчуся». Такі дрібниці здатні суттєво змінити оцінку підлеглого начальством.

Низька самооцінка

Можна довго розбиратися в причинах цього явища, але факт залишається фактом, дослідження в галузі рекрутингу довели – жінки частіше за чоловіків недооцінюють свої здібності та професійні якості, соромляться подати себе в кращому світлі.

Ще одна проблема дуже багатьох дівчат – невміння говорити про зарплату. За абсолютно незрозумілої причини ми соромимося це робити, хоча й розуміємо, що чинимо неправильно. Бос не дарує гроші за красиві очі, а розплачується за роботу. Тому немає нічого поганого в тому, щоб поговорити про надбавку до платні.

Підвищена емоційність

Уміння пустити сльозу в «потрібному місці» – страшна жіноча зброя, якою дуже корисно вміти користуватися. Але тільки в особистих відносинах. У професійній діяльності зайва емоційність неприпустима. Вас будуть шкодувати, але перестануть сприймати як рівного партнера.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...