Кальцій при вагітності

Кальцій при вагітностіУ період вагітності організм жінки особливо потребує вітамінів. Такий мікроелемент як кальцій відповідає за стан кісток, зубів, волосся, впливає на нервову і серцево-судинну систему. Під час вагітності кальцій необхідний в достатній кількості насамперед тому, що він є основним матеріалом для кісток і систем внутрішніх органів майбутнього малюка. Якщо кальцій не буде надходити в організм майбутньої матусі, то це може спровокувати рахіт у дитини.

Даний мікроелемент у потрібній кількості сприяє нормальному артеріальному тиску, знімає ризик переривання вагітності та виникнення проблем під час пологів.

Є кілька ознак, які допоможуть віднести жінку до групи ризику по недоліку кальцію. До них відносяться:

 1. Сильна худорлявість;
 2. Відсутність апетиту;
 3. Проблеми зі сном, а також поганий настрій;
 4. Шкідливі звички (куріння);
 5. Періодичні хвороби, які супроводжуються підвищенням температури тіла.

Зазвичай вимивання кальцію з кісток супроводжується болями в суглобах. Ознаками нестачі кальцію у вагітної жінки є сильне випадання волосся, ламкі нігті і руйнування зубної емалі.

Для того щоб малюк нормально розвивався, майбутній матусі необхідно приймати 1500 мг кальцію щодня. Під час грудного вигодовування ця доза повинна бути збільшена до 2000 мг.

Фахівцями був складений цілий список продуктів, багатих кальцієм, які зобов’язана вживати кожна жінка під час вагітності та у післяпологовий період:

 1. Жирна риба і риб’ячий жир. Перевагою риби є те, що вона містить мікроелементи, що сприяють більш легкому засвоєнню кальцію;
 2. Молоковмісні продукти: молоко, сметана, сир, вершки, сири;
 3. Жовток курячого яйця, а також шкаралупа у вигляді порошку;
 4. Свіжі овочі та зелень, найбільш популярними з яких є брокколі, часник, селера, капуста, буряк, петрушка, ріпа;
 5. Житній хліб;
 6. Ягоди і фрукти, особливо полуниця, чорна і червона смородина, аґрус, черешня;
 7. Горіхи і кунжут;
 8. Горох і сочевиця.

Промені ультрафіолету сприяють кращому засвоєнню кальцію. Тим не менш, не потрібно перебувати на сонці тривалий час у період вагітності. Досить просто проводити велику кількість часу на вулиці, на свіжому повітрі.

Крім цього, кальцій краще засвоюється при активності м’язів. Варто відзначити, що фізичні вправи під час вагітності здатні принести тільки користь, якщо не перевантажувати організм і займатися у відповідності зі своїм самопочуттям.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...