Кальцій і вагітність

Кальцій і вагітність Кальцій під час вагітності є одним з найважливіших мінералів, який необхідний як майбутній дитині, яка поки одержує все необхідне для розвитку з організму вагітної, так і майбутній мамі.

Майбутньому малюку кальцій потрібен для мінералізації кісток, формування нервової системи, розвитку всіх тканин дитини. Для вагітної жінки важливість кальцію полягає у тому, що він сприяє профілактиці остеопорозу і карієсу, нормалізує кров’яний тиск і баланс рідини в організмі, бере участь в регуляції м’язових скорочень і запобігає судомам в ногах, а також зберігає здоровими і гарними волосся і нігті.

Щоб запобігти недостачі кальцію під час вагітності, рекомендується вживати в їжу молочні продукти (кефір, йогурт, сир, сир), зелені овочі (броколі, городня капуста, цвітна капуста, спаржа), яєчні жовтки, всілякі культури бобів, горіхи, інжир.

Щоб кальцій краще засвоївся організмом і потрапив в клітини, необхідний вітамін D, який сприяє повноцінному засвоєнню кальцію, гальмує його вимивання з кісткової тканини. Активна форма вітаміну D утворюється в шкірі під дією ультрафіолетового проміння. Харчових продуктів, в яких міститься цей вітамін, не так багато, в першу чергу це риб’ячий жир і яйця. Існують лікарські препарати, що поєднують в своєму складі і кальцій, і вітамін D. Проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем про доцільність прийому таких засобів.

Через нестачу кальцію під час вагітності в організмі вас можуть турбувати болі в спині і судоми м’язів. Особлива увага потрібна приділити догляду за зубами.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...