Йога під час вагітності

йога під час вагітності

Щодо практики йоги в період вагітності існують деякі хибні уявлення: жінки побоюються, що заняття йогою можуть призвести до викидня. Варто зауважити, що це не зовсім правильно. Під час вагітності йога не тільки надає сприятливу дію на всі системи організму жінки, але також зміцнює імунітет, вчить керувати своїм тілом, зменшує біль у поперековому відділі, позбавляє від нудоти, а також дарує майбутньої матері сприятливий психоемоційний стан. Крім цього, заняття йогою є ідеальним способом спілкування мами з малюком на ментальному рівні.

Протягом вагітності в організмі жінки відбуваються великі зміни. У свою чергу, йога дозволяє уважно стежити і заохочувати ці зміни. Заняття йогою надихають і надають нових сил. За допомогою нескладних асан можна поліпшити фізичне здоров’я мами і малюка. Під час медитацій можна зменшити відчуття неспокою і налаштуватися на позитивне мислення. Про це все розкажуть і порекомендують у будь-якій жіночій консультації Дніпропетровська та будь якого іншого великого міста, де лікарі мислять прогресивно.

В йога студіях організують спеціальні класи для вагітних жінок. Крім цього, рекомендується придбати спеціалізовану літературу та відео матеріали, які пояснюють певні вправи, спеціально розроблені для майбутніх мам. Як правило, комплекси вправ включають пози, які допомагають зменшити біль у попереку, набряки в нижніх кінцівках і відрегулюють зміни у вазі. У йозі існує велика кількість корисних вправ, наприклад, сидіння навпочіпки – дуже корисна поза для природних пологів. Протягом вагітності в організмі відбуваються значні даткові гормональні зміни. Вправи в йозі допоможуть стабілізувати гормональний фон в жіночому організмі, поліпшити гнучкість хребта і м’язової системи.

Жінка може почати займатися за спеціальною програмою, починаючи з першого місяця вагітності. Якщо є які-небудь ускладнення і проблеми зі здоров’ям, необхідно проконсультуватися з лікарем і тільки з його схвалення слід займатися в спеціальному класі під керівництвом досвідченого інструктора. Якщо немає можливості відвідувати клас для вагітних, можна відвідувати жіночий клас, попередивши інструктора про вагітність.

Основні рекомендації і заходи безпеки

  • Під час практики уважно стежте за своїм самопочуттям і при появі дискомфорту виходьте з асани.
  • Заняття йогою під час вагітності слід проводити з використанням допоміжних матеріалів. Асани сидячи бажано виконувати на болстері, асани стоячи – з опорою.
  • Під час вагітності прямуєте виключити асани, що стискають живіт, забороняється виконувати асани, що вимагають прогини тому з положення лежачи і глибокі нахили вперед.
  • Практика йоги не допускає перенапруження і надмірної втоми майбутньої мами.
  • Під час вагітності можна і потрібно робити перевернуті пози, так як вони нормалізують гормональний баланс. Виконувати такі асани можна під час усього періоду вагітності, за винятком стійки на голові. Ця поза в останні тижні вагітності може викликати дискомфорт.
  • Дихальні вправи виконуються в положенні сидячи на стільці або напівлежачи. Найбільш корисною вважається Уджайі Пранаяма. Вона виробляє життєву енергію і насичує тканини киснем. Ця техніка стане в нагоді під час пологів, оскільки допомагає зберігати спокій при сильних болях.

Практика під час вагітності

Якщо вагітність проходить з ускладненнями або в минулому був викидень, займатися в перший триместр можна тільки після консультації з кваліфікованим лікарем. Достовірно діагностувати вагітність з підвищеним ризиком можна тільки в другому триместрі, тому в перші три місяці необхідно обережно практикувати йогу.

У другому триместрі вагітності особливо корисними є пози стоячи, вони сприяють загальному зміцненню організму і покращують кровопостачання. Зростаючий живіт вже відчутно позначається на почутті рівноваги жінки, тому входити в асани і виходити з них слід повільно і обережно. У другому триместрі рекомендується виконувати: Баддха Конасана, Супта Баддха Конасана, Упавіштха Конасана, Віпаріта Карань Мудру; не рекомендується виконувати: Шалабхасана, Бхуджапідасана, Бакасана, Курмасана, Супта Курмасана, гарбха Піндасана, Наванасана.

Останній триместр є найбільш травмонебезпечним, з цієї причини при виконанні асан обов’язково потрібно використовувати додаткову опору. У деяких випадках жінка може відчути, що малюк протестує проти будь-якої пози, тому деякі рухи або положення тіла можуть бути для нього незручними, і дитина може почати крутитися. У цьому випадку заняття необхідно припинити. Програма третього триместру кілька модифікується: збільшується кількість асан, виконуваних біля стіни, а також асан, спрямованих на розкриття тазу (Баддха Конасана, Упавішта Конасана, Ханумасана, Тадасаї).

Особливу обережність слід дотримуватися в 12, 13 і 14-ю тижня вагітності. У цей період в практику слід включати тільки асани лежачи на спині і перевернуті. Програма повинна бути максимально м’якою, так як в цей період в організмі відбувається гормональна перебудова.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...