Йога для плануючих вагітність

Йога для плануючих вагітність

За задумом природи ідеальний вік для зачаття немовля – близько 20 років. На практиці сучасне життя вносить суттєві корективи в сімейні плани. Більшість молодих пар сьогодні замислюються про потомство вже після 25-ти, а то й 30-ти. Як результат, далеко не у всіх виходить зачати дитинку з першого разу. Само собою, при підозрі на проблеми зі здоров’ям слід звертатися до лікарів. Але непоганою підмогою в процесі планування вагітності може стати багатовіковий досвід індійських мудреців. А саме – йога. Ця система тренувань заснована на глибоко філософської ідеї про те, що більшість проблем людини виникають при порушенні внутрішньої і зовнішньої гармонії. Одна з її цілей – боротьба зі стресом, який перешкоджає нормальному перебігу життя, в тому числі і зачаття.

Спробуємо?

Що нам знадобиться

  1.    Килимок. Бажано спеціальний, але цілком зійде навіть звичайна ковдра.
  2.    Простий одяг з натуральних тканин, що не утрудняє рухів.
  3.    Чисте, провітрене приміщення. Краще займатися на природі.
  4.    Приємна розслаблююча музика.
  5. Не забудьте також прийняти душ до початку занять, щоб розкрити пори шкіри для максимального насичення її киснем.

Підготовчий етап

Почніть з дихальної вправи «надісодхана пранаяма». Воно допомагає розслабитися і налаштуватися на подальше тренування.

Для цього сядьте на підлогу в зручну для вас позу. Спина повинна бути ідеально рівною. Починайте дихати поперемінно то однією, то іншою ніздрею. Для цього затисніть ніс праворуч і зробіть вдих. Потім прикладіть палець до ніздрі зліва і видихніть. Тепер уже вдихайте лівою стороною, а видихайте правою. Тобто, необхідно домогтися постійного чергування.

На вправу відводиться близько 5 хвилин. При бажанні можна виконувати його довше. Повітря вдихайте легко, на повні груди. І видихайте до залишку.

Мудра «Маха-Сакрал»

Вона корисна чоловікам, тому що полегшує перебіг простатиту. Але більше жінкам, позбавляючи їх від хворобливих менструацій і покращуючи загальний стан внутрішніх органів репродуктивної сфери.

Сидячи в позі лотоса, з’єднайте кінчики великих пальців, безіменних і мізинців. Таким чином, утворюються два кільця. Далі виконайте десять повільних вдихів і видихів. На наступному етапі з’єднайте всі перераховані пальці разом і повторіть дихальне тренування.

Цю вправу рекомендується виконувати в міру необхідності або для лікування три рази на день по 7 хвилин.

Супта Баддха Конасана

Для заняття вам знадобиться скручена ковдра або жорстка подушка. Сядьте на підлогу. Підкладіть опору під поперек і ляжте на неї так, щоб спина була на валику, а таз на підлозі. З’єднайте стопи і підтягніть їх максимально близько до себе. При цьому намагайтеся утримувати коліна на поверхні підлоги. Якщо вам здається це складним можна скористатися ременями, підтягуючими стопи до тулуба. Покладіть руки за голову. Розслабтеся, роблячи вільні вдихи. Вправу необхідно виконувати протягом 10 хвилин.

Супта стимулює кровообіг малого таза, поліпшуючи стан внутрішніх органів. Лікує багато жіночих захворювань.

Якщо вас зацікавили подібні вправи, і ви відчуваєте в собі бажання розвиватися далі, пошукайте спеціальні курси у вашому місті чи, можливо, відеоуроки в інтернеті.

Бажаємо здоров’я!

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...