Йдемо в дитячий садок! Як полегшити адаптацію?

дитячий садокПерший похід дитини в садок – привід для тривоги більшості батьків. Стільки різних питань хвилює: чи комфортно малюку буде себе почувати в новій обстановці, як пройде період адаптації, чи сподобається йому в садочку, чи не будуть його там ображати? Звичайно, подібні переживання мають підстави: в садочку дитина вперше в житті потрапить в абсолютно нову для нього обстановку, де поруч не буде ні мами, ні тата, тільки незнайомі дітки й тітки, що вимагають, до того ж, щоб малюк їм підкорявся і дотримувався певного розпорядку. Все це представляє для малюка стресову ситуацію.

Щоб цей складний для обох поколінь період пройшов безболісно, слід прислухатися до рекомендацій психологів і заздалегідь розпочати підготовку. Учіть дитину спілкуванню з іншими дітьми та дорослими: відвідуйте з ним дитячі парки і майданчики, ходіть разом на свята, дні народження друзів. При цьому спостерігайте, як вона поводиться: соромиться або розкута, усамітнюється або легко знаходить спільну мову з незнайомими, тягнеться до спілкування з однолітками або боїться відійти від вас ні на крок.

До думки про дитячий садок, про необхідність його відвідування малюка слід готувати заздалегідь. Детально розкажіть йому про садок, зводіть його туди на екскурсію. Хай він знає, що буде відбуватися із ним у садку, яка там обстановка, адже те, що відомо, лякає менше. Дайте зрозуміти дитині, як ви пишаєтеся тим, що він такий великий, і вже зможе сам ходити в дитячий сад. Тільки ні в якому разі не говоріть погано про садок, про вихователів, не робіть з цієї події проблему, пам’ятайте, що всі ваші емоції передаються малюкові.

Познайомтеся з вихователем групи заздалегідь, розкажіть про індивідуальні особливості вашої дитини, про те, які у нього навички та вміння, якої допомоги він потребує. Коли приведете малюка вперше, не залишайте його одного відразу, краще, щоб він сам відпустив вас і не забудьте запевнити, що обов’язково повернетеся за ним. Розлучайтеся спокійно і легко, затяжним прощанням тут не місце. Якщо дитина з труднощами розлучається з матір’ю, бажано, щоб перші декілька тижнів його водив хтось інший з родичів. У перші дні краще залишати малюка ненадовго, на годину-дві, і збільшувати час перебування в садку тоді, коли він буде спокійніше переносити вашу відсутність.

Якщо дитина захоче взяти в садок улюблену іграшку, не забороняйте цього, адже для нього це – частинка дому, і, притискуючи її до себе, він буде почувати себе набагато комфортніше. Нехай іграшка щодня ходить у садок, а потім малюк розповість, що з ним там відбувалося, хто з ним дружив, хто кривдив, чи не було йому сумно. Так ви зможете дізнатися багато важливої інформації.

Деякі діти в перші дні дуже втомлюються в дитячому садочку від нових вражень, нових друзів, нової діяльності, великої кількості людей. Якщо дитина приходить додому змучена і нервова, це не означає, що вона не в змозі звикнути до дитячого садка. Можливо, таку дитину необхідно раніше забирати з садка або ж 1-2 рази на тиждень залишати її вдом. Будьте терплячішими до примх свого чада, вони виникають через перевантаження нервової системи. Не сваріть малюка, намагайтеся просто перемикати його увагу на щось цікаве.

Буває, що дитина не сприймає вихователя, і каже: «Вона зла, кричить (кривдить, лає), я в садок не піду». Якщо це повторюється регулярно, спробуйте перевести дитину в іншу групу, не допускайте, щоб вона страждала від спілкування з неприємними людьми. Хороший вихователь повинен володіти здатністю враховувати індивідуальність, унікальність кожної дитини.

У період адаптації не відучуйте дитину від поганих звичок (наприклад, від соски), не перевантажуйте його нервову систему. І постарайтеся, щоб удома малюка оточувала спокійна, безконфліктна атмосфера. Частіше говоріть йому ласкаві слова, гладьте по голівці, обіймайте. Не забувайте хвалити його, адже він у вас такий чудовий, і йому зараз так потрібна ваша підтримка! І нехай садок стане для вашої дитини «другим домом»!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...